chrome firefox opera safari iexplorer

Дев'ять Героїв України голосували за диктаторські закони 16 січня

26 листопада 2014 о 09:10

Аналіз списку народних депутатів, які голосували за диктаторські закони 16 січня, показує, що серед них є дев'ять Героїв України. Про це повідомив головний редактор проекту «Історична правда» Вахтанг Кіпіані у колонці в журналі Новое Время.

«Жоден з цієї дев'ятки – не воїн і не атлет. Екс-голова Верховної ради Володимир Литвин. Мільйонер-аграрій Геннадій Бобов. І сім так званих червоних директорів – Леонід Байсаров, В'ячеслав Богуслаєв, Володимир Бойко, Леонід Литвинов, Юхим Звягільський, Олександр Риженков, Борис Дейч. Вони завжди вагалися з лінією партії. Від КПРС до Партії регіонів», – сказав Кіпіані.

За його словами, «у часи Кучми і Януковича підприємства, очолювані нашими «героями», давали не тільки метал і вугілля, але і будь-яку необхідну владі кількість людей для масовки – від «одобрямсу» проекту Конституції до тітушок в Маріїнський парк».

Також Кіпіані зазначив, що всі семеро «директорів» не вважали за потрібне вийти з Партії регіонів після падіння Віктора Януковича.

«За роки незалежності в загальній складності чотири українські президенти відзначили «героїчні» заслуги 393 осіб. Але саме звання Героя України за роки незалежності настільки дискредитоване, що образливо нагороджувати патріотів тим же званням, що й одіозних діячів режимів Кучми – Януковича», – наголосив журналіст.

До слова, ще п'ятеро «героїв» зрадили Україну, отримавши російське громадянство в окупованому Росією Криму.

Нагадаємо, 16 січня Верховна Рада України прийняла пакет законів, які обмежували права громадян та надавали органам державної влади велику свободу дій щодо покарання учасників акцій протесту. Закони приймалися з порушенням регламенту Верховної Ради.

Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути