chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада перейменувала вулицю Інститутську в Києві на алею Героїв Небесної Сотні

20 листопада 2014 о 13:38

За перейменування частини Інститутської проголосували на сьогоднішньому засіданні 85 депутатів Київради.

Відповідне рішення ухвалили депутати Київради, повідомляє прес-служба Київського міського голови.

Мер Києва Віталій Кличко запропонував депутатам внести питання про перейменування частини вулиці Інститутської від Майдану Незалежності до вулиці Ольгинської на алею Героїв Небесної Сотні, щоби вшанувати і увічнити пам'ять жертв Небесної сотні. Депутати підтримали пропозицію Київського міського голови, а також проголосували за відповідне рішення — за таке рішення проголосували на сьогоднішньому засіданні 85 депутатів Київради (проти 0, утримались 3).

Водночас, у ході обговорення озвучувались пропозиції перейменувати всю вулицю Інститутську, а також вулицю Банкову у вулицю Героїв Небесної Сотні, але це не було підтримано необхідною більшістю депутатського корпусу.

Підготовлений для розгляду проект передбачав перейменування на «вулицю Героїв Небесної Сотні», але секретар Київради озвучив пропозицію щодо нової назви – перейменувати на «алею Героїв Небесної Сотні». Ця пропозиція була підтримана депутатами.

Як повідомляв УНІАН, під час наймасовіших акцій протесту в історії України 18-20 лютого 2014 року на вул. Інститутській силовики застрелили більше ста беззбройних учасників акцій протесту. Пізніше їх стали називати Небесна Сотня.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...