chrome firefox opera safari iexplorer

Українська кінорежисерка Кіра Муратова святкує 80-річний ювілей

05 листопада 2014 о 14:40

5 листопада українська кінорежисерка Кіра Муратова святкує 80-річний ювілей.

Відзначена почесною нагородою кінофестивалю у Локарно та численними нагородами інших фестивалів, Кіра Муратова вважається класиком українського кіно.

В її доробку — півтора десятки повнометражних фільмів, кожен з яких вирізняється новими творчими пошуками.

20 років тому режисерка отримала почесного «Леопарда» кінофестивалю у Локарно за внесок у кінематограф. 

Окрім того її фільми отримали п'ять нагород російської кінопремії «Ніка».

Кіра Муратова у 1959 році закінчила режисерський факультет радянського Всесоюзного державного інституту кінематографії (ВДІКу), навчалася у майстерні Сергія Герасимова і Тамари Макарової.

Після цього на Одеській кіностудії зняла свої перші фільми — «Короткі зустрічі», в якому разом з нею в головних ролях зіграв бард Володимир Висоцький, та «Довгі проводи».

Її гостросоціальна стрічка «Астенічний синдром», знятий у 1990 році, отримала спеціальну відзнаку журі Берлінського кінофестивалю.

У 90-х Кіра Муратова починає працювати з російською акторкою Ренатою Литвиновою, яка знімається в її «Захопленні», а в «Трьох історіях» стає співавторкою.

У наступні десять років з'являються стрічки «Другорядні люди», «Чехівські мотиви», «Настроювач», «Два в одному», «Мелодія для катеринки».

Останній її фільм «Вічне повернення» вийшов у український прокат минулого року, світова прем'єра фільму відбулась на Римському кінофестивалі.

З Кірою Муратовою працювали українські актори Наталія Бузько та Георгій Делієв, а також покійні Богдан Ступка та Віталій Лінецький.

Джерело: BBC
Розділи: Новини культури

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...