chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні 85-річний ювілей святкує видатний письменник Роман Іваничук

27 травня 2014 о 12:36

Сьогодні, 27 травня, виповнюється 85 років видатному письменнику, поету, громадському діячу, Герою України Роману Іваничуку.

Роман Іваничук народився 27 травня 1929року в с. Трач Косівського району Івано-Франківської області в сім’ї учителя.

Він є одним з організаторів Товариства української мови ім. Т.Шевченка, Народного руху України, член Спілки письменників України (з 1960), депутат Верховної Ради України І-го скликання (1990-94). Крім того, Роман Іваничук – заслужений працівник культури України, лауреат Літературної премії ім. А. Головка (1979), премії ім. І. Мазепи (1999).

У 1958 році вийшла друком перша збірка новел «Прут несе кригу», яка принесла йому визнання. У А у 1968 році вийшов друком роман «Мальви» на історичну тематику з часів Хмельниччини. За нього Іваничука жорстко критикувала компартійна влада, хотіли звільнити з журналу, в якому він працював, проте роман здобув широкий резонанс.

Серед відомих творів письменника – збірки новел «Прут несе кригу», «Не рубайте ясенів», «Тополина заметіль», романи «Мальви», «Черлене вино», «Вода з каменю», «Орда» та інші.

Джерело: ZIK
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути