chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві проходить мистецька акція «Віч-на-віч з Кобзарем»

03 грудня 2014 о 09:10

В Україні 2014-й оголосили Роком Тараса Шевченка. Кожен із театрів вніс свою лепту у відзначення 200-річчя з дня народження Кобзаря. Міністерство культури вирішило зібрати до купи всі вистави, які були поставлені в Україні, в один мистецький проект «Віч-на-віч з Кобзарем» і презентувати їх із першого по п’яте грудня по київських театрах.

Урочисте відкриття відбулося у Національному музеї Тараса Шевченка. На ньому прозвучали уривки з вистав «Сон» у виконанні акторів Київського академічного театру на Липках (до речі, номінованої на Шевченківську премію 2015); вистави «Всюди один...» Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки; вистави «Назар Стодоля» Національного академічного драматичного театру ім. Франка та артистів театру зі сценою «Гонорові ігри».

У понеділок на сцені театру Франка відбулася вистава «Великий льох» в постановці Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка.

Наступного дня на новій сцені Театру російської драми імені Лесі Українки виставу «Катерина» поставив Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької зі Львова.

3 грудня відбудеться вистава «Стіна», присвячена життю і творчості Кобзаря, в постановці Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка в камінній залі Київського академічного театру «Колесо» (Андрiївський узвiз, 8).

4 грудня — виставу «І мертвим, і  живим, і ненародженим» презентує Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» на сцені Київського академічного Молодого театру (вул. Прорізна, 17).

У п’ятницю відбудеться кантата-симфонія «Кавказ» за музикою Людкевича, в постановці Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, за участі: Академічного хору ім. Платона Майбороди, Національної радіокомпанії України та Академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України на сцені Національного академічного театру опери та балету імені Шевченка.

Вхід на вистави вільний.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути