chrome firefox opera safari iexplorer

У Софії Київській відкривається виставка, присвячена Петру Могилі

25 грудня 2014 о 11:44

У Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» 26 грудня о 16.00 відбудеться відкриття виставки «Хрест та шабля: Київський Митрополит Петро Могила (1597—1647)».

Як повідомили “УНІАН-Релігії” в прес-службі Софії Київської, на виставці будуть представлені експонати, ілюструючі два періоди життєвого шляху Петра Могили: військову службу в Речі Посполитій — до постриження в монахи, і служіння Церкві — архімандритом Києво-Печерського монастиря, а згодом — Митрополитом Київським, Галицьким і всієї Русі.

Зокрема, в експозиції будуть представлені найбільш знакові твори Петра Могили – «Служебник» (1629), «Православне сповідання віри» (1645) та «Требник» (1646), а також праці його сподвижників – «Патерикон» С. Косова (1635), «Тератургіма» А. Кальнофойського (1638).

Також відвідувачі виставки зможуть побачити ікону «Собор Печерських Святих» (XIX ст.).

Відвідувачі зможуть побачити портрети Петра Могили XIX ст., а також портретне зображення його двоюрідної сестри Раїни Могилянки, матері князя Яреми Вишневецького.

В експозиції виставки будуть представлені копії малюнків Абрагама ван Вестерфельда (1651), на яких зображено Софійський собор після тогочасних ремонтних робіт, фрагменти кахляної печі XVII ст. із зображенням голови бика, а також реконструйований герб Петра Могили, який колись прикрашав іконостас Софійського собору.

Загальне уявлення про топографію Києва XVII ст. відвідувачі виставки зможуть отримати під час ознайомлення з триптихом Б. Туліна «Київ XVII ст.».

На виставці буде представлена тогочасна зброя та історична реконструкція воїнів, які приймали участь у Хотинській битві 1621 р.

Організація виставки відбувається спільними зусиллями Національного заповідника «Софія Київська», Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного музею історії України, Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, Міського музею «Духовні скарби України» та Закладу культури «Музей історичного центру міста Києва».

Виставка присвячена 80-річчю Національного заповідника «Софія Київська» і триватиме до 23 березня 2015 р.

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...