chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні виконуються лише 10% рішень Європейського суду з прав людини

08 грудня 2014 о 15:02

В Україні не виконуються близько 70% рішень національних судів і близько 90% рішень Європейського суду з прав людини. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив програмний директор Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк.

«Цифра, яка оприлюднювалася на парламентських слуханнях щодо невиконання рішень національних судів — 70%... Це насправді жахливий показник. Фактично величезна кількість національних рішень просто не виконується. Тільки одна четверта судових рішень виконується. Це один з глибоких каменів усієї цієї судової системи, який поряд з питаннями незалежності судів і так далі є причиною такого низького авторитету судів в очах звичайних громадян», — сказав Щербатюк, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Щербатюка, ситуація з ЄСПЛ ще складніше: «Є заходи загального характеру, які держава має запровадити у вигляді змін до законодавства, судовій практиці. За нашою інформацією, більше 90% рішень Європейського суду не виконується».

Директор зі стратегічних справах Української Гельсінської спілки Михайло Тарахкало додав, що рішення ЄСПЛ слід ділити на дві складові — матеріальний аспект виконання рішень та заходів загального характеру.

«Йдеться про різні зміни, щоб надалі ці правопорушення не відбувалися в державі, щоб новим клієнтам не виплачувати кошти. Якщо одна людина прочитає рішення ЄСПЛ по іншому потерпілому і скаже: у мене така ж ситуація, я піду до Європейського союзу, — то це зростає в геометричній прогресії», — зазначив він.

За словами Тарахкала, в 2004 році, всього десять років тому, кількість справ громадян України проти України в ЄСПЛ було в рази менше. «А сьогодні це просто вал. У нас сьогодні паралізована система виконання рішень на національному рівні, на жаль. Виконавча служба паралізована. Немає ефективного механізму виконання рішень. Це дуже серйозна проблема, яка підриває авторитет всієї правоохоронної системи», — підкреслив він.

Щербатюк уточнив, що саме в 2004 році в ЄСПЛ з'явилися перші справи про невиконання судових рішень в Україні. «Після цього значно зросла кількість справ, і велика частина їх стосується сьогоднішньої проблеми — тривалого невиконання національних судових рішень», — сказав він.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути