chrome firefox opera safari iexplorer

Промисловці наполягають на невідкладному ухваленні закону про вивіз української деревини за кордон

21 січня 2015 о 16:09

Всеукраїнська асоціація деревообробної промисловості та Федерація роботодавців України звернулись до членів парламентського Комітету з питань екологічної політики, де висловлюють свою підтримку та наголошують на необхідності якнайшвидшого ухвалення у парламенті законопроекту про заборону експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді.

У зверненнях наголошується, що останнім часом експорт лісу як сировини набув масового характеру, що спричиняє дефіцит даного виду продукції для вітчизняних деревообробних підприємств, і як наслідок – скорочення робочих місць, згортання виробничих потужностей тощо. За таких умов значна додаткова вартість переробки деревини створюється не в Україні, а за кордоном, де й осідають кошти як у вигляді заробітної плати робітникам, так і при оподаткуванні готової продукції. При цьому, Україна також не отримує значних надходжень до бюджету внаслідок того, що частина фірм, які скуповують українську деревину, перепродують її третім країнам або іншим фірмам.

Всеукраїнська асоціація деревообробної промисловості та Федерація роботодавців України звертаються з проханням підтримати національні деревообробні підприємства та врешті-решт на законодавчому рівні заборонити експорт лісопродукції у необробленому вигляді.

Як відомо, Голова Комітету ВР з питань екологічної політики Микола Томенко – один із співавторів законопроекту щодо заборони вивозу української деревини за кордон (реєстр. № 1362). Цей проект закону був одноголосно підтриманий Комітетом з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Даний законопроект за авторством групи народних депутатів (10 народних депутатів з різних фракцій) пропонує введення тимчасового 10-річного мораторію на вивезення української деревини за кордон.

Розділи: Довкілля

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути