chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві показали найбільшу вишиту мапу нашої держави

22 січня 2015 о 17:43

Сьогодні, 22 січня, у Києві в Українському домі відбулась фіксація національного рекорду «Найбільша вишита вручну мапа України».

Упродовж п’яти місяців величезну мапу з гербами областей вишивали в усіх регіонах України. Вишивана мапа побувала в кожному обласному центрі, навіть в зоні проведення антитерористичної операції. Стартувала патріотична акція у Вінниці, тож саме ця область з’явилася першою на полотні. Останню вишивку закінчили робити столичні майстрині на Водохреща у Києві.

«У створенні цього полотна взяли участь майже шість тисяч вишивальниць. Люди приходили на цю роботу, як на свято, працювали вдягнуті у вишиванки. Хочу подякувати  за цей шедевр його авторам – всьому українському народові», – зауважила організаторка акції, вінничанка Ірина Кондратенко.

Вишиту мапу урочисто внесли до Національного реєстру рекордів України.

«Ми сьогодні, реєструємо нове досягнення, новий рекорд у категорії «Мистецтво». Досягнення це дуже хвилююче. Людей, які втілюють такі проекти, перемогти неможливо», – наголосила керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова.

Вишивану мапу передали присутнім на дійстві депутатам Верховної Ради України. Ймовірно, невдовзі вона з’явиться у сесійній залі українського парламенту.

Джерело: zik.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути