chrome firefox opera safari iexplorer

Державний Гімн символізує прагнення до єдності

06 березня 2015 о 11:52

У Національній опері України за участю віце-прем’єр-міністра — міністра культури В’ячеслава Кириленка відбулися урочистості до 200-річчя з дня народження автора музики Державного Гімну Михайла Вербицького.

В’ячеслав Кириленко зачитав звернення Президента Петра Порошенка з нагоди двох взаємопов’язаних пам’ятних дат: ювілею композитора й першого публічного виконання «Ще не вмерла Україна». «Державний Гімн України і сьогодні лунає від західних до східних рубежів нашої держави, разом із молитвою за оборонців Вітчизни, даючи їм підтримку у звитязі з агресором. Нині наш гімн можна почути не лише в українських містах і селах. Він став упізнаваним, своєрідним символом свободи. Це справжній духовний фундамент сучасного українства», — йдеться у вітанні.

В’ячеслав Кириленко підкреслив, що авторами Державного Гімну України символічним чином стали Михайло Вербицький, греко-католик, уродженець Західної України, та Павло Чубинський — православний із Наддніпрянщини, що свідчило про прагнення українців до єдності ще в ті далекі часи.

«Ще не вмерла Україна» співали покоління українських патріотів, які боролися за незалежність під час визвольної боротьби 1917—1921 років, воїни УПА, дисиденти радянських таборів. «В останні рік-півтора він став справді народною піснею», — цитує слова В’ячеслава Кириленка прес-служба віце-прем’єра.

Під час концертної програми прозвучали релігійні твори Михайла Вербицького «Отче наш», «Ангел вопіяше», «Не чужого ми бажаєм», «Милість миру», «Хваліте Господа» та музика, написана до театральних вистав. Виконували їх Національний академічний оркестр народних інструментів України, Національна заслужена академічна капела України «Думка», Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Ревуцького, Академічний камерний хор «Київ».

До слова, ЮНЕСКО внесла 200-річчя Михайла Вербицького до календаря пам’ятних дат, які світ відзначає нинішнього року. 

Джерело: ukurier.gov.ua
Розділи: Новини культури

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути