chrome firefox opera safari iexplorer

Екс-керівництво «Софії Київської» звинувачують у нанесенні державі збитків на 1 млн грн

24 березня 2015 о 16:21

За підсумками проведеного міністерством культури України позапланового внутрішнього аудиту з окремих питань фінансово-господарської діяльності Національного заповідника «Софія Київська» за період 2013—2014 років виявлено порушень на загальну суму більше 1 млн. грн. Про це повідомив офіційний сайт міністерства.

Зокрема, більше 200 тис. грн підлягають відшкодуванню до бюджету; близько 400 тис. грн- недоотримані бюджетом фінансові ресурси; більше 400 тис. грн. – неефективно використані бюджетні кошти.

Окрім того, аудит засвідчив факти порушення керівництвом «Софії Київської» на чолі з Оленою Сердюк у 2013–2014 роках вимог Законів України «Про охорону культурної спадщини», «Про регулювання містобудівної діяльності», зокрема при проведенні ремонтно-реставраційних робіт.

Так, керівник заповідника, яка зараз відсторонена від посади, допустила порушення пункту 172 “Настанов, що регулюють виконання Конвенції про охорону всесвітньої спадщини ЮНЕСКО”, згідно з яким країна-учасник має інформувати Комітет всесвітньої спадщини через Секретаріат ЮНЕСКО про наміри розпочати або дозволити в зоні, що охороняється Конвенцією, значні роботи по відновленню чи нове будівництво, які могли б вплинути на цінність об’єкта всесвітньої спадщини. Перевірка засвідчила, що такі листи направлені до міжнародної організації не були. Таким чином, було вчинено підробку службових документів.

Після падіння муру довкола території пам’ятки, у жовтні 2014 року, Міністерством культури було створено комісію, яка встановила факти серйозних порушень з боку екс-директорки.

Матеріали перевірки було передано до правоохоронних органів.

Нагадаємо, що колективу національного заповідника «Софія Київська» 19 березня представили нового керівника — виконувача обов’язків генерального директора Нелю Куковальську, яка вже керувала «Софією Київською» з початку 2000-х по 2012 роки.

Джерело: Zaxid.Net
Розділи: Новини культури

14 квітня

Інші дати
Іван Кавалеридзе 
1887 – український скульптор, кінорежисер, драматург, сценарист. Автор пам’ятників княгині Ользі в Києві, Т. Шевченку, Г. Сковороді.
Розгорнути
 Леонід Булаховський
1888 – український мовознавець. Автор праць із загального, українського і російського мовознавства, славістики, методики викладання мови та ін. Досліджував мову творів Т. Шевченка.
Розгорнути
Народився Макар Вронський
(1910, м.Борисов, Білорусь – 1994) - український скульптор. Автор пам»яників Богдану Хмельницькому у Чигирині Черкаської області, Тарасові Шевченку у Канаді (Палермо), м.Донецьку, Михайлові Коцюбинському у Вінниці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...