chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі все-таки відбудеться традиційна «Гуморина»

17 березня 2015 о 14:28

Сміху цієї весни — бути. Попри складну ситуацію в країні і в самому місті, 1 квітня День гумору в Одесі пройде за всіма традиціями, пише Україна молода. 

Фестиваль гумору тут проводили впродовж 40 років. І лише минулої весни, вперше за 27 років, він не відбувся вчасно. Місцева влада скасувала «Гуморину» через траур за загиблими на Майдані. Цього ж року шоу вирішили таки влаштувати. Окрім традиційного карнавалу в центрі міста, в рамках Дня сміху пройде також V Міжнародний фестиваль клоунів і мімів «Комедіада». Його ініціатором і організатором є театр «Маски-шоу» і «Будинок клоунів», який очолює народний артист України Георгій Делієв.

Підтримати Україну і фестиваль в Одесу зголосилися коміки з театру «Саломе» (Берлін), «Росгосцирку» (Москва), театру «Nikoli» (Краків), а також артисти комедійного жанру з США, Голландії та їхні українські колеги з Києва, Луганська, Первомайська, Харкова, Дніпропетровська, Вінниці. На цьому список запрошених не закінчується — інтригують організатори.

Крім того, актори з «Масок» збираються вивести одеське свято на міжнародний рівень. Вони прийняли рішення звернутися до Генеральної асамблеї ООН з проханням започаткувати 1 травня Всесвітній день клоуна. «У цей день в ООН не зареєстровано жодного міжнародного або всесвітнього дня, — розповідає директор «Будинку клоунів» Наталія Делієва. — Процедура непроста. Спочатку треба пройти реєстрацію в Україні. Потім від України з ініціативою звертатися в ЮНЕСКО. Ну а потім резолюція приймається Генеральною Асамблеєю ООН, а це голосування 193 країн світу. Звичайно, це непросто і довго».

За словами організаторів, якщо Генеральна Асамблея ООН усе ж прийме таку резолюцію, то, відзначаючи «Всесвітній день клоуна», міжнародні організації та групи громадянського суспільства сприятимуть миру, добру, любові, сміху і гумору. Усі заходи будуть спрямовані на заохочення діалогу між цивілізаціями, солідарності, взаєморозуміння і примирення.

Наразі клоуни вигадують офіційний девіз для фестивалю. Поки лідирує: «Світу — сміх!».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути