chrome firefox opera safari iexplorer

Арку Дружби народів у Києві можуть знести

07 квітня 2015 о 19:57

Арку Дружби народів, що символізує возз'єднання Росії та України, можуть демонтувати. Про це каже віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко, пише «Газета по-українськи».

«Рішення ухвалюватиме влада Києва. Про це зможемо говорити після затвердження нового генплану столиці. До речі, цю арку ще з радянських часів ярмом називали», — говорить В. Кириленко.

Рішення мають прийняти до Дня Києва, 30 травня, говорить Володимир Бондаренко, керівник комісії з питань культури та туризму Київської ­міськради: «Цю арку треба пустити на шампури для смаження шашликів. Ніякої дружби між нашими народами немає, не було, та певно й не буде. М'яко кажучи, недружнє ставлення цього народу ми відчуваємо. А на місці арки варто поставити церкву, що раніше там була. Київська громада має вирішити, якій конфесії надати перевагу».

— Коли ту арку ставили, київські архітектори були проти. Але тепер це вже частина життя столиці. Ця скульптура, нехай і не високе, але мистецтво, — говорить столичний архітектор Георгій Духовичний. — Її можна демонтувати й перенести в інше місце, наприклад, у парк Перемоги. Хто цікавиться історією Києва, зможе подивитися. Площу, де зараз розташована арка, краще використовувати під ковзанку взимку, влітку — під ярмарки, концерти під відкритим небом. Для цього там є амфітеатр. Об'ємне будівництво не потрібне.

Монумент на честь возз'єднання України з Росією звели 1982-го. Тоді готувалися до святкування 1500-річчя Києва. Раніше там була Літня естрада.

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути