chrome firefox opera safari iexplorer

Дзвонам Софії Київської повернули голос

22 квітня 2015 о 15:20

Після вимушеної дворічної перерви кияни та гості столиці знову можуть насолоджуватися голосом дзвонів Софії Київської, повідомляє сайт заповідника.

Цими днями у Софії Київській було завершено ремонт та налагодження унікальної музичної установки, в якій грають 30 дзвонів (згодом планується задіяти 50). Вони працюють у режимі курантів, оснащені електромагнітними бійками і керуються за допомогою комп`ютерної програми.

До речі, за твердженнями фахівців, ця музична установка – цілковито безпечна для історичних пам`яток, адже вона не вібрує, отже – не шкодить рідкісним мозаїкам.

Роботу дзвонів було відновлено завдяки ентузіазму та безкорисливості майстрів-дзвонарів Сергія та Леоніда Ботвінків.

Тож віднині мелодійний передзвін на Софійської площі радуватиме нас щодня, і всі охочі матимуть нагоду почути голос Софійської дзвіниці від 8 год. 45 хв. до 21 год.

Усього дзвони виконують 16 різних мелодій, серед яких – Гімн України, «Молитва за Україну», «Благослови, душе моя, Господа», «Як тебе не любити, Києве мій» та інші.

Довідка

Двоє майстрів – Сергій та Леонід Ботвінки, які зробили такий чудовий подарунок для столичних мешканців та гостей міста, – справжні ентузіасти своєї справи. Рідні брати, вони є корінними киянами, здобули інженерну освіту у Київському політехнічному інституті і практично все життя пропрацювали на Київському авіаційному заводі. А карильйонами Сергій та Леонід захопилися у середині 90-х років, коли відбудовувався Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.

n.sophiakievska.org

 n.sophiakievska.org

На сьогодні в Україні існує ще два подібні інструменти, створених братами Ботвінками. Найперший – карильйон Михайлівського Золотоверхого собору (1998 р.), а наймолодший карильйон з`явився два роки тому у Гошівському греко-католицькому монастирі, що на Прикарпатті.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути