chrome firefox opera safari iexplorer

Особливості харчування для спортсменів-марафонців

24 квітня 2015 о 19:00

Підготовка до забігів на дуже довгі дистанції, такі, як марафон , вимагає не тільки тривалих і постійних тренувань, але й ретельно підібраної дієти.

Для того, щоб уникнути перетренованості , травм і досягти піку можливостей на момент проведення забігу, необхідно дотримуватися певних правил.

По-перше, по мірі збільшення завантаження необхідно збільшувати калорійність харчування.

Норми калорійності добового раціону під час підготовки до марафону:

30-60 хвилин тренування — 35-40 ккал на 1 кг ваги

1-1,5 години тренування на день — 41-46 ккал на 1 кг ваги

1,5 — 2 години тренування — 48-53 ккал на 1 кг ваги

2-3 години тренування — 55-68 ккал на 1 кг ваги

Перед тренуваннями і особливо перед змаганнями необхідно відмовитися від їжі , багатої на клітковину — каш, злаків, фруктів і овочів.

Необхідно контролювати свою вагу, зважуючись до і після тренування.

Треба пити досить багато води, щоб уникнути зневоднення .

Якщо ваші тренування тривають більше години, вживайте від 30 до 60 грам вуглеводів щогодини.

Вуглеводне завантаження перед змаганнями допоможе вам виступити якнайкраще . Завантаження вуглеводами можна починати вже за 5 днів до змагань, і навіть якщо ви це зробите за добу до забігу, ви все одно відчуєте прилив сил під час змагань.

Кількість білку в раціоні також має бути вища, ніж зазвичай — 1,2 — 1,5 г на 1 кг ваги. І останнє — не забувайте про правильне харчування, уникайте гострої і жорсткої їжі, щоб ваш шлунок не нагадував про себе під час марафону.

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути