chrome firefox opera safari iexplorer

Здорове харчування: 4 поради від експертів

17 вересня 2014 о 11:55

Ми всі знайомі з основами здорового харчування, однак дотримуватися їх досить складно. Як привчити себе до здорового харчування? Дотримуйтесь порад експертів!

1. Вам не варто їсти заради того, щоб просто поїсти. Не беріться за їжу, якщо ви не відчуваєте голод. Їжте тільки тоді, коли ви дійсно зголодніли. І як тільки ви відчули насиченість — але не тоді, коли ви вже відчули пересичення! — закінчуйте прийом їжі. Навіть якщо на тарілці залишилося ласе блюдо, все одно слід зупинитися. Не дивіться телевізор за їжею, закрийте ноутбук — перегляд медіа і газет загрожують вам переїданням.

2. Вам слід вживати більше овочів і фруктів. З'їдайте як мінімум один (але краще більше) овоч або фрукт на кожний прийом їжі. Тримайте нарізані сирі овочі в холодильнику, додайте їх в бутерброди, піцу, салати, супи і омлети. Можна змішати пюре з цвітної капусти з картопляним пюре — це не додасть вам зайвих калорій.

3. Вам слід знизити споживання фастфуду. Для цього навіть варто змінити маршрут, по якому розташовані спокусливі вітрини з сендвічами, хот-догами і тістечками. Замініть газовану воду на звичайну воду.

4. Здоровий ланч — це реально. Влаштуйте собі один корисний перекус в день. Тільки замість шкідливих чіпсів купіть собі горішки або знежирений йогурт. Можете також додати сік зі свіжих фруктів по сезону. Особливо гарний апельсиновий сік: цитрусові не забирають багато часу на очищення.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути