chrome firefox opera safari iexplorer

Україна братиме участь у книжковій виставці завдяки діаспорі

28 квітня 2015 о 10:04

З 14 по 17 травня у Празі відбуватиметься міжнародний книжковий ярмарок Book World Prague. Захід, на якому плануються проведення більше 400 подій, прийматиме гостей з усіх континентів. Проте участь України у ньому донедавна знаходилася під питанням. За браком державного фінансування та через відмову профільних міністерств у допомозі, за справу вкотре довелося братись активістам.

Так, українська громада в Чеській Республіці створила спеціальну Організаційну Раду національної експозиції України на Book World Prague, яка зараз повністю взяла на себе всі організаційні питання. Про участь у міжнародному книжковому форумі вже повідомили видавництва «Фоліо», «Кальварія», «Апріорі», «Астролябія», «Карпати» та «Ліра». Серед письменників, які представлять сучасну українську літературу, будуть Юрій Андрухович, Мирослав Дочинець, Вікторія Андрусів, Мирослава Макаревич. До делегації, можливо, приєднаються Андрій Кокотюха та Юрій Винничук.

«На відміну від сусідніх держав, Україна має поки що колосальну прогалину у формуванні позитивного іміджу цілої країни. На жаль, нас у світі пізнають не за здобутками у науці, освіті та літературі, а за катастрофами, як-от аварія на Чорнобильській АЕС, за анексією Криму Росією та війною на Донбасі тощо. Міжнародні виставки, в тому числі й книжкові, є чудовою нагодою показати іншим державам-учасницям своєрідний, але вагомий культурологічний потенціал нашої держави. З одного боку, прикро, що Україна за всі роки незалежності жодного разу не представила на книжковій виставці-ярмарку у Празі власний національний павільйон, а з іншого, чудово, що ініціативу цілої країни вперше перейняла на себе українська діаспора Чеської Республіки», − додав для Cultprostir член прес-центру української організаційної ради майбутнього заходу Анатолій Крат, який буде учасником виставки як поет і перекладач.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути