chrome firefox opera safari iexplorer

Як знизити ризик відмови у візі до мінімуму

29 квітня 2015 о 10:50

Міфи про те, як складно отримати шенгенську візу, досі популярні серед народу.

Тож замість того, щоб поїхати в прекрасну, самостійно сплановану мандрівку, витративши при цьому небагато грошей, українські туристи йдуть у турфірми і переплачують у 3-4 рази.

Найчастіше страхітливі історії про консульства вже давно стали міфами. Звісно, є недружні до нас консульства, де українцям можуть встромляти палки в колеса.

На думку автора, такими є грецьке та чеське консульства. Утім, це не означає, що там всім і кожному ставлять відмови, але ризик існує. Щоб знизити цей ризик до мінімуму, треба грамотно підійти до цього питання і пам'ятати про кілька простих правил.

Правило № 1: подавайте документи в консульство тієї країни, до якої плануєте їхати

Не шукайте обхідних шляхів. Хочете до Португалії — вперед і з піснею. Не варто здійснювати фіктивні бронювання, йти в польське консульство та намагатись таким чином спростити собі життя. Можна, навпаки, ускладнити.

Якщо у вас подорож запланована по всій Європі, то обирайте консульство тієї країни, в якій перебуватимете найдовше. Якщо ж у кожній країні збираєтесь провести однакову кількість днів — подавайте в консульство будь-якої з них.

Правило першого в'їзду не означає, що, оформивши візу до Іспанії, ви не можете перший раз перетинати кордон із будь-якою іншою країною. Адже ви можете добиратись туди так, як вам буде зручніше! Хочете — автомобілем через Польщу, хочете — лоу-костами через Німеччину!

Звісна річ, якщо ви отримали візу до Австрії, то буде дивно, якщо ви потрапите туди з України через Португалію. У такому випадку наступного разу в консульстві можуть поставити кілька зайвих запитань.

Правило № 2: готуйте документи, використовуйте власні мізки!

Не користуйтесь допомогою людей, які збираються біля консульств. Нічого складного в заповненні документів на візу немає. Виділіть для цього один вечір і все зробіть власноруч.

Майже у кожного консульства є свій сайт, на якому викладені вимоги, перелік документів та анкети. Довіряйте лише консульствам і не зважайте на інші сайти! Особливо на сайти турфірм, де часто пишуть доволі дивну інформацію.

Наприклад, що вам ніколи не дадуть візу без довідки про відсутність туберкульозу чи без володіння нерухомістю в центрі Києва!

Підготуйте ксерокопії всіх необхідних документів, причому, якщо сказано «всі сторінки паспорта», то робіть копії саме всіх сторінок, а не «другу, третю і прописку».

Все, що не потрібно, в консульстві відфільтрують самі. Заповнюючи анкету, використовуйте мізки. Пишіть акуратно та розбірливо — людина, яка читатиме цей документ, буде вам вдячна, і навіть такою дрібницею можна підвищити свої шанси.

Якщо ви почали заповнювати анкету англійською мовою, не переходьте на транслітерацію української латинкою (наприклад, не варто писати litak у графі, де питають, чим добиратиметесь). Якщо в консульстві працюють педантичні люди, то навіть така дрібниця може вплинути на результат.

Що стосується грошей, то тревел-чеки — не надто приємний варіант, із ними багато клопоту. Найпростіше покласти гроші на картку. Якщо у вас її ще немає, обов'язково відкрийте в будь-якому банку — ваша мандрівка від цього лише виграє. Та й готель забронювати або купити квиток на дешеві авіалінії без картки вам буде важко.

У кожного консульства визначена своя мінімальна кількість грошей на день, але краще класти трішки більшу суму, ніж зазначено.

Що стосується довідки з роботи, то багато консульств усвідомлюють, яка ситуація в Україні з легальним працевлаштуванням. Тому не маючи можливості отримати таку довідку, ви можете написати у вільній формі, що гроші маєте, а от роботу — ні. Ви не зобов'язані десь працювати, щоб поїхати відпочивати. Це просто ще один міф. На досвіді автора такі довідки у вільній формі нормально проходили у консульствах Іспанії, Швейцарії та Польщі.

Джерело: TOCHKA.NET
Розділи: Туристичні новини

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути