chrome firefox opera safari iexplorer

Діти пишуть про Майдан, війну на Сході та батьківщину – результати конкурсу молодих літераторів «Надія»

05 травня 2015 о 13:09

У Київському музеї Лесі Українки нагородили переможців VII Літературного конкурсу серед школярів та студентів «Надія».

В ході творчого турніру юних літераторів віком від 6 до 18 років журі конкурсу відзначило 50 найкращих поетично обдарованих дітей та учнівської молоді.

«Головна мета конкурсу – виявлення талановитих дітей, популяризація дитячої творчості, залучення школярів та студентів до скарбниць української культури. До участі в конкурсі запрошувались учні навчальних закладів м. Києва за трьома віковими категоріями: 6-10, 11-14 та 15-18 років. Як результат, маємо подекуди неперевершені твори поезії та прози», – зазначила член журі конкурсу, директор Музею видатних діячів української культури Наталія Терехова.

Конкурс відбувся за фінансової підтримки Фонду Миколи Томенка «Рідна країна». Також Фондом під час церемонії нагородження було передано вчителям столичних шкіл аудіодиски «Класика української літератури. Живі голоси».

Юні поети та прозаїки вразили організаторів літературного конкурсу тематикою своїх літературних доробків. Так, за словами голови Фонду М.Томенка «Рідна країна» у Києві, депутата Київради Олександра Федоренка, неочікуваними стали вірші школярів молодшої та середньої школи, присвячені подіям на Сході, політичним реаліям сьогодення та темі вибору.

Київський Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» цього року окремою премією відзначив ученицю 9-го класу Мейс Абдаллах.

Довідково

Конкурс «Надія» був заснований Музеєм видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького у 2001 році до 130-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки. За цей час проведено вже шість конкурсів, у яких взяли участь більше 400 учнів та студентів м. Києва та передмістя віком від 6 до 18 років.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути