chrome firefox opera safari iexplorer

Сім’я львів'ян створює віртуальний музей вишиванки

27 травня 2015 о 11:45

У їхній колекції близько двохсот вишитих сорочок практично з усієї України. Не вистачає тільки сорочки з Волині та Луганщини.

Роксолана та Олесь Гривулів до знайомства цікавилися і збирали вишиванки, а після одруження взялися працювати над створенням віртуального музею національної сорочки. Розповідають, що за візерунком вишиванки раніше можна було розпізнати, з якого регіону людина. Наприклад, тільки у Космачі, що на Франківщині, кожен із більше як трьох десятків присілків мав власну техніку. До того ж, українським сорочкам більше притаманні орнаментальні візерунки. Квіти, а надто троянди на вишиванках з’явилися значно пізніше.

За словами Роксолани, ідейними натхненниками таких візерунків стали французи, які в Україні торгували милом власного виробництва.

— Для того, щоб мило купувалося, французи пакували його в такі гарні папірці у вигляді вишивки троянд. А людям сподобалося, тож спробували перенести візерунки на полотно, — пояснила Роксолана.

Гривули кажуть, що основне їхнє завдання — докопатися глибин, автентичності кожного населеного пункту, тому що це характеризує його культуру. До того ж, зібрана інформація має бути доступна для кожного, переконане подружжя. Тому й намагаються створити віртуальний музей. А поки фото вишиванок Гривули публікують у соцмережах, пише PRESS-ЦЕНТР із посиланням на zaxid.net.

Джерело: PRESS-центр
Розділи: Новини культури

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути