chrome firefox opera safari iexplorer

В Чернівцях увосьме відзначать День вишиванки

07 травня 2014 о 13:48

15 травня в Чернівцях восьмий рік поспіль відзначатиметься День вишиванки.

Цьогоріч у рамках свята оголошено конкурс на краще сімейне, родинне фото у вишиванках, — повідомила ініціатор акції письменниця Леся ВОРОНЮК. — Надіслані світлини будуть експонуватися в мистецькому дворику Чернівецької міської ради.

На відкритті виставки відбудеться і нагородження переможців, пише День.

За традицією, День вишиванки відбувається у робочий день (суть акції — одягнути вишиванку на роботу, в школу, вуз)...

Нагадаю, наше свято зародилося і починалося з ініціативи кількох студентів факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Студенти привезли із собою сорочки, вишиті характерним лише для їхньої місцевості орнаментом. Вишиванки мали власну історію походження, були й такі, що передавалися як реліквія з покоління в покоління.

Кожного року до акції долучається дедалі більше людей і вона розростається до загальноукраїнських масштабів. Люди все частіше себе самоідентифікують українцями, а вишиванка цьому сприяє.

Адже сорочка втілює в собі одну з основних функцій, якої дотримувалися з давніх часів, — бути оберегом, а вишиванка — це не тільки символ краси, молодості, наслідування, а й наш генетичний код, повідомляє Марія ВИШНЕВСЬКА, Чернівці.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути