chrome firefox opera safari iexplorer

Український гонщик здобув історичну перемогу

05 травня 2015 о 14:00

Український пілот команди Tsunami RT, Олександр Гайдай став першим українським пілотом, який виграв гонку Porsche Carrera Cup в абсолютному заліку.

Другий етап Porsche Carrera Cup France 2015 року, який відбувся 1-3 травня в Ле-Мані на малому гоночному кільці Bugatti Circuit, проходив під дощем, який час від часу вщухав, але не повністю.

Завдяки вдалому вибору гуми на гонку українець не тільки помітно перевершував у швидкості своїх суперників у Дивізіоні В, але й почав стрімко наздоганяти фаворитів вищого дивізіону. Незважаючи навіть на дощ, який посилився, українець зміг зберегти своє лідерство і відірвався від другого призера, Матьє Жаміне, на 20 секунд.

Перед гонкою, ще за п'ять хвилин до виїзду на трасу, я навіть не знав, яку гуму вибрати. Побачив, що дощ затих, вітер посилився — значить, траса скоро почне підсихати. Тому й вирішив поставити слік (резина для сухих погодних умов — «24»),
— зазначив Гайдай.

Цей результат дозволив Гайдаю стати першим в історії українцем, який виграв гонку Porsche Carrera Cup в абсолютному заліку.

Джерело: 24
Розділи: Спорт в Україні

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути