chrome firefox opera safari iexplorer

Улюблена кава – 9 цікавих фактів

08 червня 2015 о 10:00

Кава — один з найулюбленіших напоїв багатьох людей всього світу в усі часи. Його оспівував у своїй творчості Йоганн Себастьян Бах написав «Кавову кантату», Оноре де Бальзак також брав натхнення з цього напою. Не даремно, адже під час написання «Людської комедії» він випив приблизно 15 000 чашок міцної кави.

Давайте ж детальніше познайомимося з цим напоєм. Отже, вашій увазі ми представляємо найбільш цікаві факти про каву:

1. Незважаючи на таку популярність все ж знаходяться люди, яким цей напій не до вподоби. Але цей факт зацікавить навіть їх. Адже саме він допоможе вам тримати своє тіло в тонусі завдяки спеціальній ванні, яка активно використовується в Японії. Секрет цієї процедури простий — необхідно підготувати кавову масу в розігрітій до 60 градусів ванні.

2. А чи знали ви, що зерна кави дозрівають нерівномірно. На гілці ви можете зустріти як стиглі, так і нестиглі. Саме тому каву збирають вручну. При цьому варто відзначити, що професійний збирач за зміну може зібрати близько 10 кошиків, а це приблизно 2 400 чашок цього напою.

3. Вашій увазі ми представляємо ще одного кавомана — Бетховена, у якого був свій особливий рецепт приготування цього напою. А секрет дуже простий, на кожну порцію напою він розраховував рівно 60 зерен.

4. А чи знали ви, що такий приємний аромат надає кави спеціальна есенція, яку ще називають кавове масло.

5. Цікавий факт — найдорожча кава в світі має свій особливий рецепт приготування. Запитаєте ви, а що в цьому, власне, незвичайного? Як виявилося його виготовляють з екскрементів маленького звірка Мусанг, який харчується виключно кавовими плодами. Як пояснюють виробники саме таким чином зерна проходять спеціальну природну обробку, яку складно створити в лабораторних умовах.

6. А ось цукор в каву додавали не завжди. Аж до 1715 року люди пили його не додаючи туди цукор.

7. Популярність цього напою настільки висока, що цей продукт є одним з найпоширеніших товарів.

8. Найбільшою країною виробником кави є Бразилія, а за нею йде В'єтнам. Тому будьте уважні при виборі цього товару. При цьому, чим темніше зерна, тим менше в них кофеїну.

9. Зародження цього чудового напою почалось у 15 столітті, саме тоді почали його вирощувати.

 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути