chrome firefox opera safari iexplorer

Любителі літератури отримали свій екскурсійний маршрут у Львові

24 липня 2015 о 14:03

Перший львівський екскурсійний тур для любителів літератури організували дві молоді киянки. 25-26 липня у Львові відбудеться перший «Їздець-тур» — комплекс екскурсій місцями, пов’язаними з літературою. Окрім екскурсій, також будуть проводитися зустрічі з людьми, які роблять значний внесок у розвиток літературної спадщини міста.

У рамках культурної програми «Їздця у Львові» учасники відвідають головне книгосховище Наукової бібліотеки ЛНУ ім. Івана Франка, книгарню «Видавництво Старого Лева», матимуть екскурсію у музей-меморіал «Тюрма на Лонцького».

«Однією з найцікавіших подій туру стане візит до першої львівської медіатеки, де відбудеться зустріч із Анастасією Капелюхою та Богданою Брилинською — членами ініціативної групи, що невтомно працює над присвоєнням Львову статусу міста літератури ЮНЕСКО», — стверджує Галина Танай, куратор проекту.

Для участі у «Їздець-турі» потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації та зробити грошовий внесок. Дводенна мандрівка з проживанням у хостелі та харчуванням обійдеться в 575 грн. Для львів'ян вартість самої екскурсійної програми (7 подій) — 325 грн. Також кожну подію можна відвідати окремо без реєстрації, вартість однієї – 90 гривень.

Авторами проекту «Їздець» є дві молоді киянки – 24-річна Галина Танай та 22-річна Ольга Гончар. Дівчата захоплюються літературою і спочатку задумали свій проект як звичайний літературний путівник для туристів із довідковою інформацією про об’єкти і локації, яких нема у стандартних паперових порадниках. Проте згодом у них виникла ідея організувати «Їздець-тури» Україною. Перший тур відбувся в червні 2015 за маршрутом Івано-Франківськ – Коломия.

За словами організаторів, після Львова заплановано провести «Їздець-тур» у Києві, а на осінь готується програма мандрівок й іншими містами України.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути