chrome firefox opera safari iexplorer

Чим багата Україна: На Заході є золото і бурштин, на Сході — сіль, а в Центрі — уран

02 серпня 2015 о 10:08

Влада зібралася навести лад у сфері видобутку енергоресурсів: віце-прем’єр Валерій Вощевський доручив Держслужбі геології та надр підготувати інформацію про кількість нафтових і газових свердловин і їх власників по всіх регіонах країни.

Потім Держгеонадр має інвентаризувати наявність інших корисних копалин, які є в надрах нашої країни (див. інфографіку).

finance.ua

 finance.ua

У відомстві повідомили, що така інвентаризація потрібна, оскільки, наприклад, до втрати Криму у нас було близько 10 тис. нафтогазоносних свердловин, а скільки їх залишилося, треба з’ясувати. Завершити інвентаризацію планують вже в серпні.

Як роз’яснив співголова Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марунич, облік – це правильно: нам треба зрозуміти, які з викопних надр втратила Україна.

“Насамперед – енергоносії: на шельфі Чорного моря ми втратили понад 1,5 трлн куб. м, або приблизно чверть, всіх запасів газу. А в Донбасі ми позбулися всіх 55 шахт з антрацитовим вугіллям, на якому працюють наші ТЕС, і тепер змушені ввозити вугілля, витрачаючи валюту!” – говорить Марунич.

До речі, днями міністр енерговугілля Володимир Демчишин заявив про купівлю вугілля в ПАР по 80 $/т (в 2014 р. було по $100, але тоді долар було в 1,5 рази дешевше. – Ред.).

За словами професора Київського нацуніверситету Володимира Михайлова, незважаючи на втрату частини території, Україна залишається великим експортером залізної руди і головним постачальником титанової сировини в Європу.

Після вигнання бойовиків зі Слов’янська та Артемівська відновився також видобуток кам’яної солі: її щорічно йде на експорт до 4 млн т, а 1,5 млн т споживається всередині країни.

А ось видобуток золота, як і раніше, не ведеться через бідність родовищ і складний видобуток: собівартість золотого піску у нас виходить вище ціни злитка на світовому ринку.

Джерело: Finance.ua
Розділи: Довкілля

14 листопада

Інші дати
Народився Андрій Малишко
(1912, м.Обухів, Київська область - 1970), український поет, перекладач, літературний критик. Автор численних збірок поезій («Лірика», «За синім морем», «Далекі орбіти», «Дорога під яворами»), поеми «Прометей».
«Рідна мати моя, ти ночей не доспала, І водила мене у поля край села, І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала, І рушник вишиваний на щастя дала. Хай на ньому цвіте росяниста доріжка, І зелені луги, й солов»їні гаї, І твоя незрадлива материнська ласкава усмішка, І засмучені очі хороші твої. » (Андрій Малишко)
Розгорнути