chrome firefox opera safari iexplorer

Замок «Паланок» — це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію

13 серпня 2015 о 15:04

Надзвичайний  історичний пам'ятник ХІV-ХVII століття, знаменитий своєю архітектурою — замок «Паланок» так оригінально названий через споруджені навколо нього  частокіл-паланки.

Здалеку, замок можна прийняти за єдину будову, але це тільки на перший погляд. «Паланок» — це різнорівнева будова, рівні якого навіть мають свої назви — Верхній, Середній і Нижній замки, відповідно. Найдавнішим з них вважається замок Верхній, який розташувався на самій вершині гори. Споруду Середнього і Нижнього замків здійснювали у ХVII-му столітті, і розташували їх на шість і один метр нижче Верхнього. У десятці метрів від Нижнього замку, розташовувалася сторожова вежа, зруйнована на початку ХХ-го сторіччя. На жаль, її так і не відновили, але збереглася дорога до неї.

Навколо архітектурного комплексу проходять кам'яні стіни, ширина яких місцями перевищує три метри, і глибокий сухий рів, з кількома дерев'яними мостами. Крім цього в околицях замку височать вісім артилерійських бастіонів, які були споруджені в ХVII-му сторіччі.

Середній замок також знаходиться під охороною чотирьох бастіонів. На території комплексу знаходяться декілька будівель в три поверхи, де розміщувалися гарнізонні казарми, арсенал, кухня, склад, а також лицарський зал.

Верхній замок перебував у розпорядженні безпосередніх власників. Замок був цілим комплексом, що складався з великого палацу, чудових палат для князів, декількох круглих веж і каплиці. На території комплексу є двір, який обрамлений, захищають його будівлями в два-три поверхи. Крім цього замок захищають два бастіони, і розташований на півдні колодязь, глибиною 85 метрів, в якому за переказами було два потайних ходу.

Замок «Паланок» — це одна з рідкісних українських пам'яток, які мають настільки багату історію.

Адреса: м. Мукачево, пров. Куруців, 5

+38 (03131) 4-40-53, 4-15-79, 4-40-96

Працює: 9:00-18:00 (у музеї вих. — Пн)