chrome firefox opera safari iexplorer

10 порад:як заощаджувати електроенергію

01 вересня 2015 о 10:34

Від сьогодні, 1 вересня, для українців у черговий раз підвищилися тарифи на електроенергію. Пропонуємо вам кілька корисних порад, які допоможуть розумно використовувати електрику, а також допоможуть заощадити кошти.

Кожному українцю під силу вжити рішучих заходів та навчитися економити електроенергію, яку ми звикли щоденно споживати в надмірній кількості. Витрати на електрику в домогосподарстві можуть бути значно знижені, якщо дотримуватись кількох правил та дещо оновити технологічну базу, – радить інтернет-видання zyma.in.ua.

1. Замініть старі електроприлади

Справа в тому, що старі прилади – це енергетичні троглодити. Старі холодильники, сушарки для одягу або обігрівачі мало того, що самі по собі дуже неекономні, вони також провокують значні втрати енергії. Замініть старі, неефективні моделі побутової техніки на ті, які схвалені стандартами енергозбереження, такими як Energy Star. За даними комісії Energy Star, сушарка для одягу старої моделі, замінена на нову, допоможе заощадити чимало коштів.

2. Якнайменше використовуйте техніку в спеку

Якщо в спекотний літній день у вашому будинку працює духовка, праска, сушарка для білизни і посудомийна машина одночасно, знайте, що ці прилади виділяють величезну кількість тепла. Це змушує ваш кондиціонер працювати на граничній потужності, що веде до додаткових і досить значних витрат енергії. Дочекайтеся більш прохолодної пори доби, щоб використовувати ці прилади. Крім того, в літній час сушарку для білизни можна замінити простим сушінням на відкритому повітрі.

3. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі лампи

Компактні люмінесцентні лампи використовують на 75 відсотків менше електроенергії, ніж звичайні лампи розжарювання. Тому кожна енергозберігаюча лампа заощадить значну частину вашого бюджету.

4. Вимикайте техніку від мережі

Навіть якщо прилад не активний, але ввімкнений в мережу, він все одно використовує електроенергію. Дивно, але на безцільне живлення електроприладів в режимі «очікування» припадає 5-10 відсотків від загального енергоспоживання в будинку. Використовуйте спеціальний подовжувач з вимикачем. Це дозволить вам без зусиль відключити від мережі відразу декілька приладів.

5. Проведіть реконструкцію водонагрівача

Встановіть водонагрівач на 48 градусів за Цельсієм і оберніть його ізоляційною ковдрою. Зниження температури та ізоляція водонагрівача може дати до 15 відсотків економії енергії на рік. Перевірте також водонагрівач на предмет витоків.

6. Проведіть тепловий аудит

Професійний технік зможе гарантувати вам те, що ваш котел, піч або система кондиціювання та вентиляції функціонує з максимальною ефективністю. Будьте готові понести деякі витрати на тепловий аудит вашого будинку, але вони окупляться. Справа в тому, що майже половина електроенергії, яка використовується в домогосподарстві, йде на опалення та охолодження приміщення, тому ефективність функціонування цих систем набуває принципову важливість.

7. Встановіть термостат

Установка термостата допоможе регулювати температуру в приміщенні, коли ви не вдома. Це істотно підвищує ефективність опалювальних систем. Якщо будучи поза домом, ви запрограмуєте термостат на температуру 10-15 градусів, то зможете економити близько 10% електроенергії щорічно.

8. Труби: спаювання та ізоляція

Погана ізоляція або недостатнє ущільнення труб може привести до істотних втрат тепла під час опалювального сезону. Переконайтесь, що ваші труби позбавлені таких проблем або ж при виявленні вад усуньте їх. За статистикою це забезпечує економію електроенергії 20% щорічно. Крім того, слід регулярно міняти повітряні фільтри в системах вентиляції та кондиціювання. Якщо фільтри закупорені, то система працює з більшим навантаженням, ніж слід.

9. Шпаклівка у віконних і дверних отворах

Така дрібниця, як щілина може призвести не лише до протягів, які загрожують застудою, але й до тепловтрат. Пам'ятаєте, як ми в школі заклеювали вікна? Тут працює той же принцип, тільки зараз на ринку доступні більш ефективні матеріали для цих цілей. Шпаклівка щілин – досить недорогий енергозберігаючий захід, який допоможе зберегти тепло.

10. Віконні і дверні ущільнювачі

Такі ущільнювачі служать тим же цілям, що і шпаклівка, але вони більш ефективні. Незважаючи на те, що їх ціна трохи вища, віконні ущільнювачі складаються зі спеціальних матеріалів, які забезпечують максимальну теплоізоляцію вікон і дверних прорізів.

 

Джерело: Твоє місто
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути