chrome firefox opera safari iexplorer

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» допоможе у встановленні пам’ятника Гонті і Залізняку в Умані

26 жовтня 2015 о 11:13

В м. Умань на Черкащині незабаром нарешті має з’явитися пам’ятник Максиму Залізняку та Івану Гонті – ватажкам народно-визвольного повстання 1768 року.

Спорудження цього пам’ятника має вже 47-річну історію. Адже ще в 1968 році в Умані урочисто першим заступником Голови Ради Міністрів УРСР М. Троньком було перерізано стрічку і відкрито меморіальний камінь з надписом, що на тому місці буде споруджено пам’ятник Гонті і Залізняку.

З різних причин його будівництво триває і до сьогодні.

gonta1

На даний момент коштом спонсорів закінчено виготовлення основної скульптури з кованої міді вартістю 2,5 млн грн. Проте, залишається ще досить великий об’єм робіт з виготовлення та монтажу постаменту і облаштування площі – близько 130 тис. грн.

Як поінформував засновник Фонду «Рідна країна» Микола Томенко, він зустрічався з ініціаторами цього проекту в Умані і вважає, що його треба нарешті реалізувати. З цією метою його Фонд буде допомагати у завершенні будівництва пам’ятника як фінансово, так і організаційно, повідомив М. Томенко.

Водночас, він зауважив, що розуміючи дискусію щодо непростого історичного минулого і трагічних сторінок взаємин українського, польського та єврейського народів, надзвичайно важливо, щоб остаточна версія проекту була реалізована при залученні відомих вчених та істориків.

«Зокрема, було би правильно реалізувати ідею закладання поряд із пам’ятником Гонті та Залізняку скверу Злагоди, який би символізував те, що українці, поляки і євреї зробили висновки з власної історії та робитимуть все, щоб їхні народи сьогодні жили у порозумінні і злагоді», — зазначив Микола Томенко.

gonta2

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути