chrome firefox opera safari iexplorer

У 2016 році обіцяють нарешті дореставрувати Андріївську церкву у Києві

09 жовтня 2015 о 10:08

На реставрацію Андріївської церкви в Києві, яка є пам'яткою архітектури XVIII ст., держава виділила 4 млн грн. Про це повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.

«Цього року нам за підтримки Міністерства культури виділили кошти — 4 млн грн, і ми розпочали роботи», — сказав Кириленко.

За його словами, довгий час Андріївська церква перебувала в аварійному стані, протягом 2009—2012 років було проведено роботи з укріплення пагорба, на якому стоїть будівля церкви, та її фундаменту. Останні роки спеціалісти заповідника проводили моніторинг стану фундаменту.

«Ми проводили постійні спостереження і на даний момент констатуємо, що церква та схили пагорба знаходяться в стабільному стані. Аварійний статус знято», — наголосив Кириленко.

Він зазначив, що до кінця року за виділені кошти планується реставрувати більшу частину фасадів, укріпити схили та розпочати роботи з реставрації центральних сходів. Завершити всі роботи планується в 2016 році, а оглядовий майданчик біля Андріївської церкви туристи зможуть відвідати влітку наступного року.

За результатами відкритих торгів, що відбулися в червні ц.р., ремонтно-реставраційні роботи проведе ТОВ «Екстер'єр-Будсервіс», авторський нагляд за проведенням робіт здійснює державний науково-дослідний та проектний інститут «УкрНДІпроектреставрація».

Андріївська церква в Києві збудована за проектом видатного архітектора Франческо Бартоломео Растреллі у 1747—1762 рр. Була діючою до 1961 року. 1968 р. церква була передана Державному архітектурно-історичному заповіднику «Софійський музей» (з 1994 р. — Національний заповідник «Софія Київська»). У 2001 р. постановою Кабінету міністрів надано дозвіл на проведення в Андріївській церкві богослужінь Українській Автокефальній Православній Церкві.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути