chrome firefox opera safari iexplorer

У 2016 році обіцяють нарешті дореставрувати Андріївську церкву у Києві

09 жовтня 2015 о 10:08

На реставрацію Андріївської церкви в Києві, яка є пам'яткою архітектури XVIII ст., держава виділила 4 млн грн. Про це повідомив перший заступник генерального директора Національного заповідника «Софія Київська» Вадим Кириленко.

«Цього року нам за підтримки Міністерства культури виділили кошти — 4 млн грн, і ми розпочали роботи», — сказав Кириленко.

За його словами, довгий час Андріївська церква перебувала в аварійному стані, протягом 2009—2012 років було проведено роботи з укріплення пагорба, на якому стоїть будівля церкви, та її фундаменту. Останні роки спеціалісти заповідника проводили моніторинг стану фундаменту.

«Ми проводили постійні спостереження і на даний момент констатуємо, що церква та схили пагорба знаходяться в стабільному стані. Аварійний статус знято», — наголосив Кириленко.

Він зазначив, що до кінця року за виділені кошти планується реставрувати більшу частину фасадів, укріпити схили та розпочати роботи з реставрації центральних сходів. Завершити всі роботи планується в 2016 році, а оглядовий майданчик біля Андріївської церкви туристи зможуть відвідати влітку наступного року.

За результатами відкритих торгів, що відбулися в червні ц.р., ремонтно-реставраційні роботи проведе ТОВ «Екстер'єр-Будсервіс», авторський нагляд за проведенням робіт здійснює державний науково-дослідний та проектний інститут «УкрНДІпроектреставрація».

Андріївська церква в Києві збудована за проектом видатного архітектора Франческо Бартоломео Растреллі у 1747—1762 рр. Була діючою до 1961 року. 1968 р. церква була передана Державному архітектурно-історичному заповіднику «Софійський музей» (з 1994 р. — Національний заповідник «Софія Київська»). У 2001 р. постановою Кабінету міністрів надано дозвіл на проведення в Андріївській церкві богослужінь Українській Автокефальній Православній Церкві.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини культури

13 січня

Інші дати
Щедрий Вечір
«Сійся, родися, Жито, пшениця, Горох, чечевиця І всяка пашниця, Внизу корениста, Зверху колосиста, Щоб на майбутній рік Було більше, ніж торік. Щоб всього було доволі І в коморі, і на полі»
Розгорнути
Народився Василь Образцов
(1851–1920) – доктор медицини, один із засновників київської терапевтичної школи. Першим у світі описав клінічну картину тромбозу коронарних артерій і обґрунтував можливість прижиттєвого розпізнавання інфаркту міокарда.
Розгорнути
Народився Левко Мацієвич
(1877, с.Олександрівка, Кіровоградської області - 1910) - український корабельний інженер, автор багатьох проектів кораблів, підводних човнів, перший український авіатор, громадський і політичний діяч.
Розгорнути