chrome firefox opera safari iexplorer

10 кліпів зарубіжних виконавців, знятих в Україні

03 листопада 2015 о 11:27

Поки деякі українські музиканти шукають живописні краєвиди за межами своєї країни, західні артисти надихаються українськими пейзажами і знімають яскраві кліпи.

Цього тижня популярна датська співачка MØ сколихнула мережу новим кліпом. Відео на композицію «Kamikaze» удостоїлося особливої уваги українських слухачів, адже зняла вона його в Києві.

Еспресо.TV вирішило пригадати, хто ще з музикантів зафільмував Україну в своїх кліпах.

MØ — «Kamikaze»

Датчанка для нового відео обрала саме Троєщину. Співачка MØ тривалий час трималася в топ-5 американського та британського хіт-парадів. «Kamikaze» – її перший сольний сингл після дебютного альбому «No Mythologies to Follow», який вийшов у березні 2014 і став золотим. Продюсером кліпу став електронник Diplo.

«Це весела „вечіркова“ пісня, але в той же час вона про стан розгубленості і занепокоєння, — говорить MØ. — Мені подобається, що кліп відображає обидва ці аспекти: дух вечірок, дружби і веселощів та мороку, божевілля, приреченості. І справа тут не тільки в пісні, а й в тому, яка я».

Rudimental — Never Let You Go

MØ далеко не перша співачка, яка обрала Україну для роботи над кліпом. Так, Популярний британський драм-н-бейс-гурт Rudimental зняв кліп в Україні. Відео зняте на композицію Never Let You Go, яка є своєрідним посланням про війну, мир та єдність.

Зйомки кліпу проходили в Україні, Марокко, Британії та США. Світові зірки драм-н-бейсу показали злиття доброго та злого в людстві в цілому.

Пустелі, поля, міста — у кліпі британців Rudimental всюди проявляються хороші і погані сторони людства, зливаючись в абсурдне ціле, а дух єдності переданий через буйство фарб. У кліпі музикантів і червоно-чорні прапори, і бійці АТО.

Режисер відео Nez раніше екранізував для групи сингл «Waiting All Night».

Mumford&Sons — Ditmas

А британці Mumford&Sons, схоже, серйозно зацікавилися Україною. Хлопці оцінили (і не забули відобразити в кліпі) і український характер з прагненням волі, і історію. Імовірно, британці з Mumford&Sons саме Україну уособлюють з поняттям «волелюбність». Кліп про свободу духу на пісню Ditmas британські рокери зняли під Києвом.

Ця пісня увійшла до третього альбому Wilder Mind, що був оприлюднений 4 травня. У ньому група відійшла від звичного фолк-рокового звучання на користь електрогітар. Альбом очолив чарти Британії та США і увійшов до топ-5 ще в дев'яти країнах.

Years&Years — Shine

І знову британці, і знову – в Києві. Тільки тепер в кліпі музикантів Пуща-Водиця. Англійське тріо Years&Years створили відео з містичним сюжетом на композицію Shine.

За сюжетом ролика музиканти групи знаходяться в будинку в глухому лісі, де в якийсь момент починають відбуватися дивні речі. Крізь електричні розетки і отвори в стінах починає пробиватися світло, джерело якого складно визначити. Слідом за цим у будинок уривається шквальний вітер, який підхоплює предмети і починає кружляти їх по кімнатах.

Режисером ролика виступила датський кліпмейкер Надіа Марквард Отзен, яка і раніше співпрацювала з Years&Years. Про приналежність антуражу до пострадянського простору можна судити по килимах, годинниках та інших побутових атрибутах часів СРСР, які потрапляють в кадр. Крім того, серед продуктів харчування, які з'являються в кліпі, є відомий в Україні виробник.

Foals — What Went Down

Для того, щоб розповісти у кліпі історію про боротьбу і виживання в цьому жорстокому світі, британці обрали саме Україну. Знімали відео на Київському морі і на пустирі біля Троєщини.

Режисером виступив Ніл О'Брайен. А з музикантів, щоправда, у Київ прихав тільки лідер гурту Янніс Філіппакіс.

Tame Impala – Solitude is Bliss

Ще в 2010 році австралійці Tame Impala знайшли Київ ідеальною локацією для свого відео. Зйомки кліпу на композицію Solitude is Bliss проходили на Московській площі, Гаванському мосту та в центрі Києва. Пісня стала першим синглом альбому Tame Impala «Innerspeaker».

До речі, сам кліп був сприйнятий фанатами неоднозначно. Лідер групи Кевін Паркер прокоментував це так: «Нам, дійсно, подобається, що реальний результат протилежний очікуванням. Я сприймаю це не як кліп, а скоріше сцену з фільму, до якої саундтреком іде наш трек».

Tame Impala — Let It Happen

Tame Impala сподобалося працювати в Україні, і вони вирішили повернутися. Австралійські психоделічні музиканти зняли свій кліп в аеропорту. І найбільше, як виявилося, для реалізації задуму їм підійшов бориспольський.

До речі, Бориспіль виглядає у кліпі досить гідно.

Santigold — «Kicking Down Doors»

Режисер Енді Морахан, який знімав кліпи для Майкла Джексона, Елтона Джона та інших зірок, надихнувся українською Революцією Гідності. Саме ці події і стали основою відео Santigold на пісню «Kicking Down Doors». Хоч кадри і постановочні, а не документальні, сумнівів не виникає: ми бачимо алюзію на Майдан.

Paolo Nutini – Iron Sky

Кліп Paolo Nutin на пісню Iron Sky завоював премію UK Music Video Awards як «найкраще британське поп-відео року». Примітним є ще й те, що зняли його в Україні. До речі, знову зацікавила митців Троєщина. Сам режисер – Деніел Вулф – каже, що, почувши відео, вирішив знімати його саме в Києві. Адже настрій та ідея пісні антивоєнні.

Режисер кілька днів знімав пересічних українців у Києві та на Київщині, а серед конкретних задіяних локацій — поле і ТЕЦ-6, багатоповерхівки Троєщини, покинутий автобусний парк №7.

Lonely The Brave – «Backroads»

Альтернативний британський гурт також серед тих, кого не залишила байдужими Революція Гідності. Режисер Грег Девенпорт вирішив, що саме події в Україні найточніше підійдуть до «Backroads». Як сам він зізнався, режисер стежив за подіями на Майдані взимку 2013—2014 і надихнувся ідеєю свободи. Він був на Майдані у Новорічну ніч.

«Вони були сповнені надії. Коли я повернувся до Лондона, почалися жахливі події — люди приймають на себе удари поліції, а потім і снайперів. Я думав про цих людей після революції, і це стало каталізатором ідеї: показати досвід з жорстокістю, але надією на світле майбутнє. Я хотів зробити щось, що не стосувалося тільки Києва чи України. Щось більш універсальне», — зазнаичв Грег.

13 січня

Інші дати
Щедрий Вечір
«Сійся, родися, Жито, пшениця, Горох, чечевиця І всяка пашниця, Внизу корениста, Зверху колосиста, Щоб на майбутній рік Було більше, ніж торік. Щоб всього було доволі І в коморі, і на полі»
Розгорнути
Народився Василь Образцов
(1851–1920) – доктор медицини, один із засновників київської терапевтичної школи. Першим у світі описав клінічну картину тромбозу коронарних артерій і обґрунтував можливість прижиттєвого розпізнавання інфаркту міокарда.
Розгорнути
Народився Левко Мацієвич
(1877, с.Олександрівка, Кіровоградської області - 1910) - український корабельний інженер, автор багатьох проектів кораблів, підводних човнів, перший український авіатор, громадський і політичний діяч.
Розгорнути