chrome firefox opera safari iexplorer

У музеї Тичини відсвяткують День народження поета

27 січня 2016 о 11:41

До 125-річчя з дня народження знаменитого українського поета Павла Тичини київський музей Тичини розкриє невідомі історії з життя поета. Святкові заходи відбудуться 27 січня.

Організатори обіцяють провести екскурсії для київських бібліотекарів, показати найцікавіші музейні проекти, а також влаштувати літературно-музичний вечір «Талант дарований Небом».

«На літературному вечорі будуть виступати Іван Драч, Борис Олійник, Михайло Жулинський та інші метри української літератури, які читатимуть поезію Тичини. Також ми проведемо для гостей екскурсію з каганцями під назвою «Київ Тичини», протягом якої будемо розповідати невідомі історії з життя Павла Тичини у напівтемряві», — розповіла Cultprostir науковий співробітник музею Богдана Тараніна.

Заходи до 125-річчя поета продовжаться 28 січня кримсько-татарськими студіями в музеї Тичини під назвою «Ми – зорі одного неба». Відвідувачі побачать виставку книг, подарованих Тичині кримськотатарськими письменниками, а також фільм «Къырым» Ксенії Жорноклей. 29 січня в музеї виступить гурт «Теорія простору», а сучасні українські письменники Павло Корабчуко, Оксана Гаджій, Лесик Панасюк і Любов Якимчук прочитають свої вірші.

 

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

13 квітня

Інші дати
Народилася Оксана Іваненко
(1906, м. Полтава - 1997) - українська письменниця, педагог, видавець. Автор численних казок та оповідань для дітей, повістей "Друкар книжок небачених", "Рідні діти", "Богдан Хмельницький", біографічних романів "Тарасові шляхи", "Марія", книжки спогадів "Завжди у житті".
Розгорнути
1928 — на екранах Києва відбулася прем’єра художнього фільму Олександра Довженка «Звенигора»
Сюжет фільму охоплює дві тисячі років буття і розповідає про багато етапів історії України: від скіфів і варягів до більшовиків та білогвардійців. За цю картину О.Довженко був «таврований» клеймом буржуазний націоналіст.
«Фільм усе більше починає звучати невимовною чарівностю. Чарівностю своєрідної манери мислення. Дивним переплетенням реального з глибоко національною поетичною вигадкою. Гостросучасного і разом з тим міфологічного. Гумористичного і патетичного. Чогось гоголівського. В повітрі носилося: серед нас нова людина кіно, майстер з власним обличчям.» (Сергій Ейзенштейн)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...