chrome firefox opera safari iexplorer

Свято Водохреща: правила безпеки під час зимового купання

18 січня 2016 о 10:10

Купання під час свята необхідно проводити  лише у спеціально облаштованих місцях, де організовано чергування рятувальників та медиків.

Варто неухильно дотримуватися простих правил поведінки:

-не проводити самостійного купання на не облаштованих для цього водних об’єктах;

-занурюватись у холодну воду можуть тільки люди з попереднім досвідом купань. Адже перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму;

-під час святкування не заходити у воду в нетверезому стані;

-не залишати дітей без нагляду поблизу річки чи ставка під час святкування;

-не виходити на лід без необхідності. Перед тим, як вийти на кригу, варто переконайтесь, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною понад 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см.

Також у департаменті наголошують: якщо ви виявили у себе перші ознаки загального переохолодження організму після купання (зокрема тремтіння, посиніння шкіри, болі у пальцях рук і ніг), негайно звертайтесь за необхідною медичною допомогою.

При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла та тепло одягти.

 

26 грудня

Інші дати
Народився Євген Плужник
(1898, с.Кантемирівка, нині - Росія – 1936) – український письменник, поет, драматург, перекладач. Автор поетичних збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», роману «Недуга», п»єс «Просефор Сухораб», «У дворі на передмісті»
«Але ж пливуть, минають літа... Час і горами двига. ...І сум не такий, і радість не та... І тільки незмінна книга!» (Євген Плужник)
Розгорнути
Народився Володимир Владко
(1900, м. Санкт-Петербург - 1974) - український письменник-фантаст, автор повістей "Чудесний генератор", "Позичений час", "Фіолетова загибель", збірки "12 оповідань", "Сивий капітан", "Залізний бунт" та ін.
Розгорнути