chrome firefox opera safari iexplorer

Українець опинився у списку найвідчайдушніших режисерів року

05 січня 2016 о 11:50

Український режисер Мирослав Слабошпицький опинився у списку найбільш відчайдушних режисерів 2015-го року.

Ризик є життєвою силою кінематографа, йдеться у виданні IndieWire. Без відчайдушних режисерів, які не хочуть лишатися у звичних межах, не може створюватися яскраве кіно.

Видання оприлюднило рейтинг найбільш відчайдушних стрічок й першу сходинку в ньому посіла стрічка «Плем`я» Мирослава Слабошпицького.

«"Плем'я" зняли у похмурому інтернаті для глухих. Історію розказано мовою жестів, без голосу та без субтитрів», — так аргументує видання свій вибір.

Також до списку потрапили: «Вікторія» Себастьяна Шіппера, півторагодинний фільм, знятий одним кадром; «Син Саула» Ласло Немеша, де події у концтаборі показані через дії та погляди одного в’язня; «Білий Бог» Корнела Мундруцо, про стосунки дівчинки та її пса; «Той, що вижив» Алехандро Гонсалеса Іньяріту про відчайдушну спобу сціліти та помститись із Леонардо Ді Капріо у головній ролі. Також у списку є «Таксі» Джафара Панахі. Нагадаємо, що уряд Ірану заборонив режисерові знімати кіно. Він зняв кіно ніби на відеореєстратор про свій день таксиста.

Раніше стрічка «Плем’я» опинилась у списку 10-ти найкращих фільмів 2015 року від видання The Hollywood Reporter.

Нагадаємо, що «Плем’я» є найтитулованішим українськийм фільмом. Він має кілька десятків нагород, зокрема Гран-прі Тижня критики Каннського МКФ, а також приз Європейської кіноакадемії.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Новини культури

9 січня

Інші дати
Степана, Стефана
"Прийшов Степан - на ньому червоний жупан"
Розгорнути
Народилася Євгенія Ліньова (фон Папріц)
(1854, м. Брест-Литовський, Білорусь - 1919) - українська та російська співачка, фольклористка, пропагувала народні пісні. Вперше у вітчизняній фольклористиці застосувала фонограф.
Розгорнути
Народився Сергій Параджанов
(1924, м.Тбілісі – 1990) - визначний вірменський та український кінорежисер, сценарист. В Україні створив фільми «Українська рапсодія», «Наталія Ужвій», «Тіні забутих предків».
«Найстрашніше – проґавити прекрасне!» (Сергій Параджанов)
Розгорнути