chrome firefox opera safari iexplorer

Канада випустить срібну монету у формі української писанки

03 лютого 2016 о 16:11

Уперше за свою історію Королівський канадський монетний двір випустить монету у формі яйця — «Традиційну українську писанку». Це буде кольорова монета з чистого срібла вагою в одну унцію з обмеженим тиражем у 4 тисячі екземплярів.

Випуск запланований на 20 лютого. Про це повідомляє Українське філателійне та нумізматичне товариство, передає VIDIA.

Дизайн монети був розроблений канадською мисткнею Анною Мораш. Кожен елемент писанки наповнено багатим символічним змістом, зокрема індивідуальні кольори: жовтий означає молодість та чистоту, червоний — радість та пристрасть життя, зелений — колір весни, що приносить надію та відродження, чорний — символізує найтемніший час перед світанком та ідею вічності.

Джерело: День
Розділи: Суспільство

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути