chrome firefox opera safari iexplorer

Мініатюрну вишивку українки визнали унікальною не лише в Україні, а й у світі

03 лютого 2016 о 13:49

Майстриня з Херсона вишила гладдю на зерні пшениці головні національні символи нашої країни — герб та прапор. Саме так херсонка Ірина Меленчук установила подвійний рекорд, адже її мініатюру визнали унікальною не тільки в Україні, а й в усьому світі, пише Україна молода.

Ексклюзивну роботу з національним колоритом фахівці та експерти Книги рекордів України із зацікавленням довго розглядали в лупу. Їм вдалося встановити, що при розмірах роботи лише три на вісім міліметрів майстрині вдалося точно передати всі тонкощі та нюанси нашої національної символіки.

«Фахівці підтвердили, що вишивка на зерні пшениці, зроблена херсонською майстринею, стала наймініатюрнішою не тільки в Україні, а й у всьому світі, — визнав глава Херсонського обласного союзу майстрів народної творчості Олег Черненко. — Це справжня перемога наших українських майстрів, які змогли встановити рекорд, подібного якому не має жодна країна Європи та Азії!»

Ірину Меленчук надихнула робота одного з українських майстрів, яку вона випадково побачила в iнтернеті. Жінка вирішила побити його рекорд (раніше наймініатюрніший герб України мав розміри один на один сантиметр). У підсумку, її робота виявилася удвічі мініатюрнішою. Для того щоб досягти своєї заповітної мети, майстриня взяла за основу нитки муліне, якими попередньо обшила саме пшеничне зерно. А вже потім за допомогою найтонших ниток для вишивки вона зобразила на чорному тлі український тризуб та ще й синьо-жовтий прапор.

До цього 50-річна майстриня більш як двадцять років поспіль практикувалася у вишивці гладдю, роблячи картини, сувеніри та український одяг, який прикрашала національною символікою. Є серед її робіт також копії картин знаменитих художників, вишиті на клаптиках тканини розмiрoм iз поштову марку.

«Довелося запастися найтоншими голками, а також спеціальною лупою, яка за допомогою ремінця кріпилася мені на голову, — поділилася своїм секретом майстерності Ірина Меленчук. — Найбільша проблема полягала в тому, щоб уникнути утворення вузликів на поверхні мініатюри. Тут мені прийшов на допомогу досвід, отриманий від моєї бабусі ще в дитинстві. Саме вона передала мені всі секрети вишивки гладдю. Працювати доводилося щодня протягом кількох тижнів поспіль, але я щаслива, що змогла створити художній твір, який принесе славу всім українським майстрам».

Зараз унікальна мініатюра з українською символікою залишається сімейною реліквією майстрині Ірини Меленчук, її не збираються продавати. За словами жінки, саме поєднання української національної символіки та одного з незамінних елементів родючості — зерна пшениці — стало запорукою успіху її роботи.

12 січня

Інші дати
Народився Василь Пачовський
(1878, с.Жуличі Львівська область – 1942) – український поет, історіософ, мислитель.
Розгорнути
Народився Василь Еллан-Блакитний (Василь Михайлович Елланський)
(1894, с.Козлі Чернігівська область – 1925) – український поет, журналіст, політичний і державний діяч, публіцист і письменник.
Ні слова про втому! Ні слова про спокій! Хай марші лунають бадьорі й гучні… Хоч ніч облягає, — та в пітьмі глибокій Вже грають-палають досвітні вогні… (Василь Еллан-Блакитний)
Розгорнути
Народилася Марія Примаченко
(1909, с.Болотня Київська область – 1997) – українська народна художниця, представниця народного примітивізму («наївного мистецтва»).
Розгорнути
Народився Сергій Корольов
(1906, м. Житомир - 1966) - учений у галузі ракетобудування і космонавтики. Головний конструктор штучних супутників Землі та космічних кораблів.
Розгорнути