Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) дозволив роботодавцям читати приватні повідомлення своїх працівників, які відправлені через чат або веб-пошту в робочі години, повідомляє ВВС.Україна.
Згідно з рішенням суду, фірма, яка контролює повідомлення свого працівника, відправлені через Yahoo Messenger у його робочий час, діє в межах своїх прав.
Водночас така політика, на думку суду, має захистити працівників від необмеженого стеження.
Судді ЄСПЛ ухвалили таке рішення у січні. Воно є обов'язковим для усіх країн, які ратифікували Європейську конвенцію з прав людини.
Приводом для цього рішення стало звернення румунського інженера. Він просив суд визнати, що роботодавець, який отримав доступ до його повідомлень і звільнив 2007 року, порушив його право на конфіденційне листування.
Роботодавець виявив, що працівник використовував Yahoo Messenger і для особистих контактів, і для робочих. Фірма мала доступ до робочого акаунту свого працівника, і судді постановили, що компанія нічого не порушила.
Вони відхилили клопотання чоловіка, зазначивши, що ситуація, коли «роботодавець хоче переконатися, що співробітники виконують свої професійні завдання протягом робочого дня» не є необґрунтованою.
Рішення у справі виніс Європейський суд з прав людини.
«Роботодавець діяв у рамках своїх дисциплінарних повноважень, оскільки, як виявили місцеві суди, він отримав доступ до акаунту Yahoo Messenger, припустивши, що інформація про яку йде мова, пов'язана з професійною діяльністю, і, отже, такий доступ був законним. Суд не бачить підстав сумніватися в цих висновках», — заявили судді.
Тим не менше, кажуть судді, нерегульоване стеження є неприйнятним. Вони написали у своєму рішенні про необхідність виробити правила, які чітко визначать, яку інформацію і яким чином може збирати роботодавець.