chrome firefox opera safari iexplorer

Розробкою українця користується понад 200 країн

01 лютого 2016 о 11:04

Від простого емігранта до одного з найяскравіших представників Кремнієвої долини. Творінням українця Максима Левчина користуються у понад 200 країнах світу.

Мова про Paypal – електронну систему платежів. І хоч ідея не нова, втім, саме українцю вдалося першим продумати надійний захист від хакерських атак.

Успішним стартап не назвеш, більше підійде слово «тріумфальний». Уже в перший рік Nokia вклала у проект 3,5 мільйона доларів, Німецький банк – ще півтора. А ще за три роки інтернет-аукціон Ebay придбав Paypal за фантастичні півтора мільярда доларів. Оскільки Левчину на той момент належало декілька відсотків акцій, то йому справедливо перерахували 34 мільйони доларів.

Йому тоді було 27 років. І минуло лише 11 років з моменту, коли він з батьками переїхав з Києва до Чикаго. Символічно, що головний офіс Paypal розташований поблизу еміграційного відділу, повідомляє uapost.us.

З того часу Макс встиг придумати ще з десяток стартапів. Як тільки вони досягають піку своєї популярності, колишній киянин продає їх за найбільш вигідною ціною. Після Paypal Левчин заснував компанію Slide.com – сервіс, що допомагав зручно відображати велику кількість фотографій у соціальних мережах.

2011 року це дітище викупив Google за 182 мільйони доларів, а розробнику запропонували пост віце-президента пошуковика.

Зараз Макс Левчин один із найпопулярніших програмістів у Кремнієвій долині зі статками у 300 мільйонів доларів. У кінці 2012 року він увійшов до ради директорів Yahoo.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

2 січня

Інші дати
Народився Тадей Рильський
(1841, с.Ставище Київської області – 1902) - український громадський і культурний діяч. Батько добре відомого поета-академіка, перекладача, директора Інституту фольклору й етнографії Академії наук України, громадського діяча, депутата Верховної Ради СРСР п’ятьох скликань поспіль Максима Рильського.
«Наше покоління, відчуваючи необхідність гуманного єднання з народною масою, почало вдивлятися в минуле і теперішнє життя народу, земля якого нас вигодувала, пісня котрого пробудила в нас перші сердечні думи, з котрим ми, врешті, маємо з’єднатися в майбутньому» (Тадей Рильський).
Розгорнути
Народився Ярослав Пастернак
(1892, м.Хирів Львівської області - 1969) – український археолог. Найважливіші розкопки провів на терені княжого Галича, де відкрив Успенський собор з саркофагом Ярослава Осмомисла.
Розгорнути
Народилася Оксана Сенатович
(1941, м. Бережани Тернопільської обл. - 1997) - українська письменниця, перекладачка, авторка збірок лірики, книжок для дітей.
Розгорнути