chrome firefox opera safari iexplorer

Бізнес-орендарі намагаються дискредитувати Києво-Печерський заповідник

05 квітня 2016 о 18:44

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури звинувачує Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник у «недостатній опіці станом пам’яток, які перебувають на балансі заповідника», про що розповсюдило відповідну заяву у ЗМІ.

Натомість керівництво заповідника оприлюднило заяву, в якій наголошує на виключно суб’єктивний характер звинувачень, що пов’язаний з тим, що наразі Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (далі УТОПІК) та заповідник перебувають у судовому спорі через відмову керівництва УТОПІК укладати договір оренди з Фондом держмайна на корпус № 19, який перебуває на балансі заповідника, і який УТОПІК займає, не маючи на те передбачених чинним законодавством документів.

Як пояснює Заповідник, корпус № 19 належить державі та перебуває на балансі Заповідника відповідно до розпорядження КМУ від 29 вересня 2010 р. № 1897. З того моменту на все нерухоме майно Заповідника розповсюджується норма про те, що використання державного майна третіми особами проводиться лише на підставі договорів оренди з відповідним регіональним відділенням Фонду державного майна.

Такий договір оренди керівництво УТОПІК категорично відмовляється укладати.

Крім того, керівництво Києво-Печерського заповідника зауважує, що зараз також триває слідство стосовно незаконної прихованої суборенди, яку здійснює УТОПІК у згаданому корпусі № 19.

«Ще у жовтні 2015 року перевіркою Рахункової палати було встановлено, що у приміщеннях, на які претендує УТОПІК, перебуває 12 сторонніх організацій, зокрема: ТОВ «Владіком», Центр практичної психології «Альфа-Генезис», ФОП «Дульський», ТОВ «Лакі Рум», ГО «Міжнародна асамблея антикорупційне бюро», ГО «Союз чорнобильців», Центр досліджень енергетики, ТОВ «Єврогаз груп сервіс», ТОВ «Укрбізнесактив», Синодальний відділ УПЦ, ТОВ СП «Оберіг», ТОВ «Експо Софія», — йдеться в заяві керівництва заповідника.

У зв’язку з цим Національний заповідник звернувся до керівництва Мінкультури (до сфери управління якого належить) з проханням про невідкладну реакцію на звинувачення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також лишає за собою право звернутися до слідчих органів з проханням прискорити розв’язання конфліктної ситуації навколо корпусу № 19.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути