chrome firefox opera safari iexplorer

Перша арт-галерея ковалів відкрилася в Києві

11 квітня 2016 о 10:15

У приватній колекції представлено близько 100 унікальних виробів ковалів з різних регіонів України

Кована туфелька, букет троянд з металу, набір шахів у вигляді дзвіночків. Близько сотні унікальних виробів ковалів з різних регіонів України представлені в приватній арт-галереї в Рівному. Всі їх довгі роки збирала бізнес-леді Ніна Крока. Вона побудувала свій бізнес на продажу металу, але полюбила авторські роботи основних клієнтів — ковалів.

Експонати збирала по крихтах — їх дарували самі ковалі, — розповідає жінка. Згодом в офісі місця стало не вистачати. Так з'явилася ідея відкрити галерею.

«Своє життя я зв'язала з металом, навіть моє дівоче прізвище було Коваль. Напевно, серед предків таки були ковалі, — каже Ніна Крока. — Думаю, від їх і передалася любов'ю до металу, якою хочу поділитися з усіма людьми, тому відриваємо арт- галерею».

Частина колекції стоїть в центрі міста. Біля краєзнавчого музею створюють Алею кованих скульптур. Там можна побачити гігантську карусель, казкову дівчину Даринку і символ миру «Життєві цінності». Ці фігури встановлюють щороку після всеукраїнського фестивалю ковалів «Металеве серце України», який вже третій рік поспіль проводить Ніна Крока. Її мрія — зробити Рівне столицею ковалів. Тому роботу коваля-переможця встановлюють в центрі міста для того, що б кожен житель і гість міста міг нею захоплюватися.

На цей День незалежності в Рівному проводитимуть вже четвертий фестиваль. Головну тему, на яку створять скульптури, організатори поки не розкривають.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути