У Дніпропетровську закривають міський зоопарк на Монастирському острові. Таке рішення ухвалила міська влада, повідомляє День.
«Позиція міського голови — зоозону парку імені Шевченка слід закрити. Санітарні норми і правила не дозволяють розміщувати такі об’єкти на Монастирському острові», — розповів журналістам начальник міського управління культури і мистецтв Євген Хорошилов.
Подальшою долею вихованців зоопарку нині опікуються дніпропетровські волонтери. Вони вже знайшли нових господарів багатьом тваринам.
Зоозона у парку ім. Шевченка існувала майже півстоліттям. На сьогодні, з урахуванням молодняка, тут утримується 97 тварин і птахів. Їх мають намір передати до інших зоопарків України, каже Оксана Семехіна, волонтер ГС «Право на життя».
Волонтер переконана, що там звірам буде краще, ніж у нинішніх клітках. Зараз вже є попередня домовленість із Галицьким національним парком, де створено реабілітаційний центр і куди вирушать єнот, лама, лані та страус ему. Кого можливо, волонтери прагнуть прилаштувати в межах регіону. Найважче, за їхніми словами, прилаштувати хижаків — ведмедицю, лисиць, вовків, а також копитних. Ще складніша ситуація з мавпами, які вже у літньому віці і шансів, що вони зможуть прижитися в новій зграї, майже немає.
Інші зоопарки та реабілітаційні центри для тварин в Україні переповнені, тому домовлятися про передачу тварин не просто. Проте зоопарк закривати треба, переконані волонтери, навіть якщо це не до вподоби багатьом містянам.
«Головне полягає в тому, що жоден вольєр не відповідає нормативам України. Тобто все це — грубе порушення закону. Тут є факт: ми не можемо на даній території поліпшити утримання тварин, ми не можемо побудувати новий зоопарк. Відповідно, висновок напрошується один — тваринам потрібен новий дім», — пояснила Ганна Гріднєва, голова правління добродійної організації «Зоотурбота».
До 1 вересня всіх тварин передадуть до нових місць проживання.
Утім, в Дніпропетровську припускають, що зоопарк в майбутньому може з’явитися в порослій лісом Тунельній балці на південній околиці міста.
Такий проект з’явився ще півтора десятиліття тому, проте його так і не було реалізовано через відсутність коштів.