chrome firefox opera safari iexplorer

Рожева вода озера Сиваш є залишками стародавнього Лемурійського моря

10 травня 2016 о 10:32

Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» озера. Одне з них розташоване у Ізраїлі. А другим природа щедро нагородила Херсонщину. Люди ще два віки тому помітили, що грязі озера Сиваш мають цілющі властивості.

1969 року військовий вантажний літак упав у одну з бухт Сиваської затоки в Херсонської області. Аварія спричинила пробивання товстого слою багнюки лиману.

В результаті на місці падіння літака утворилося глибока яма, в яку почала стікатися рожевого кольору. Ця вода прибувала з нижчого горизонту. За припущеннями вчених ця рожева вода є залишками стародавнього Лемурійського моря. Рожева вода володіє чудодійними лікувальними властивостями і є унікальною в світі.

Розчиняючись у сиваських грязях, рожева вода перетворює лікувальну грязь лиману на високоактивну лікувальну сполуку.

Сама грязь лиману утворювалася багато тисяч років. Вона містить відкладення біологічного і мінерального походження.

Як видно з хімічних складів різних грязей України, вони багато в чому схожі між собою, а хімічний склад рожевої води і грязі затоки Сиваш неможливо до кінця вивчити у зв'язку з необмеженою кількістю компонентів, широким спектром дії та унікальністю їх взаємодії. У них з'єднується старовину моря і молодість землі.

23 червня

Інші дати
Народився Михайло Матусовький
(1915, м. Луганськ – 1990) – радянський поет. Автор текстів пісень: «На безымянной высоте», «С чего начинается Родина», «Подмосковные вечера» та ін.
Розгорнути
Народилася Анна Ахматова (Горенко)
(1889, м.Одеса – 1966) - російська поетеса, літературознавець, перекладач.
«Эти очи — словно море, Волн сиянье голубых. И мое былое горе, Как пылинка, тонет в них. Эти очи — как криница. Перламутр блестит на дне, А надежда, как зарница, Сквозь ресницы блещет мне.» (Анна Ахматова, переклад вірша Івана Франка)
Розгорнути