chrome firefox opera safari iexplorer

Рожева вода озера Сиваш є залишками стародавнього Лемурійського моря

10 травня 2016 о 10:32

Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» озера. Одне з них розташоване у Ізраїлі. А другим природа щедро нагородила Херсонщину. Люди ще два віки тому помітили, що грязі озера Сиваш мають цілющі властивості.

1969 року військовий вантажний літак упав у одну з бухт Сиваської затоки в Херсонської області. Аварія спричинила пробивання товстого слою багнюки лиману.

В результаті на місці падіння літака утворилося глибока яма, в яку почала стікатися рожевого кольору. Ця вода прибувала з нижчого горизонту. За припущеннями вчених ця рожева вода є залишками стародавнього Лемурійського моря. Рожева вода володіє чудодійними лікувальними властивостями і є унікальною в світі.

Розчиняючись у сиваських грязях, рожева вода перетворює лікувальну грязь лиману на високоактивну лікувальну сполуку.

Сама грязь лиману утворювалася багато тисяч років. Вона містить відкладення біологічного і мінерального походження.

Як видно з хімічних складів різних грязей України, вони багато в чому схожі між собою, а хімічний склад рожевої води і грязі затоки Сиваш неможливо до кінця вивчити у зв'язку з необмеженою кількістю компонентів, широким спектром дії та унікальністю їх взаємодії. У них з'єднується старовину моря і молодість землі.

25 листопада

Інші дати
Народився Микола Пирогов
(1810, м. Москва, Росія – 1881) – видатний хірург та анатом, педагог. Засновник воєнно-польової хірургії. В розквіті творчих сил усамітнився в своєму невеликому матку «Вишня» неподалік Вінниці, де організував безкоштовну лікарню.
Розгорнути
Народився Іван Нечуй-Левицький
(1838, с.Стеблів, Черкаська область - 1918) — український прозаїк, перекладач. Автор творів «Микола Джеря», «Кайдашева сім»я»...
«Українська жизнь - то непочатий рудник, що лежить десь під землею, хоч за його вже брались і такі високі таланти, як Шевченко; то безконечний матеріал, що тільки ще жде робітників, цілих шкіл робітників на літературному полі». (Іван Нечуй-Левицький)
Розгорнути
Народився Клим Поліщук
(1891, с. Краснопіль, Житомирська область – 1937) – український письменник, публіцист, автор історичних романів «Гуляйпільський батько», «Отаман Зелений».
Розгорнути