chrome firefox opera safari iexplorer

Рожева вода озера Сиваш є залишками стародавнього Лемурійського моря

10 травня 2016 о 10:32

Тільки у двох місцях земної кулі існують унікальні «мертві» озера. Одне з них розташоване у Ізраїлі. А другим природа щедро нагородила Херсонщину. Люди ще два віки тому помітили, що грязі озера Сиваш мають цілющі властивості.

1969 року військовий вантажний літак упав у одну з бухт Сиваської затоки в Херсонської області. Аварія спричинила пробивання товстого слою багнюки лиману.

В результаті на місці падіння літака утворилося глибока яма, в яку почала стікатися рожевого кольору. Ця вода прибувала з нижчого горизонту. За припущеннями вчених ця рожева вода є залишками стародавнього Лемурійського моря. Рожева вода володіє чудодійними лікувальними властивостями і є унікальною в світі.

Розчиняючись у сиваських грязях, рожева вода перетворює лікувальну грязь лиману на високоактивну лікувальну сполуку.

Сама грязь лиману утворювалася багато тисяч років. Вона містить відкладення біологічного і мінерального походження.

Як видно з хімічних складів різних грязей України, вони багато в чому схожі між собою, а хімічний склад рожевої води і грязі затоки Сиваш неможливо до кінця вивчити у зв'язку з необмеженою кількістю компонентів, широким спектром дії та унікальністю їх взаємодії. У них з'єднується старовину моря і молодість землі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути