chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко відмовився брати участь у довиборах до Верховної Ради

24 травня 2016 о 17:04

Лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко відмовився брати участь у довиборах до Верховної Ради у п’яти округах, які відбудуться 17 липня. На його думку, довибори перетворюють на скупку мандатів для влади.

«Брати участь в легітимації процесу купівлі мандатів народних депутатів в мажоритарних округах я не буду. Це – неправильно і аморально», – написав він у своєму блозі на «Лівому березі».

Він висловив вдячність низці громадських організацій та політичних сил, які йому запропонували підтримку на цих довиборах. Зокрема, чорнобильським організаціям, ветеранам АТО, партіям «Батьківщина», «Народний рух України» та ін.

«У свою чергу, я сформував пропозицію – висунути єдиного кандидата від опозиційних до влади Петра Порошенка та олігархів, що її підтримують, політичних сил, щоб ці довибори стали виборами самостійних політиків та їхніх програм, і а не владним аукціоном з продажу мандату мажоритарника», – нагадав М. Томенко.

Натомість, за його словами, сталася ситуація, коли практично по всіх округах і, зокрема, на Чернігівщині, про готовність балотуватися на цих довиборах вже заявили до десятка представників так званих опозиційних до Президента партій. «Це означає, що влада розігрує звичний для неї сценарій, коли демократи будуть між собою сваритися, а кандидат від влади під прикриттям правоохоронних органів буде скуповувати голоси на окрузі. За таких обставин зрозуміло, що купівлю депутатських мандатів не можна буде зупинити», – вважає Микола Томенко.

«Цілком очевидно, що нинішній склад парламенту приречений: не в цьому, так в наступному році відбудуться дострокові парламентські вибори. А у разі, якщо Президент найближчим часом не піде на дострокові парламентські вибори, то суспільство вимагатиме вже не лише парламентських, а й дострокових президентських виборів», – зазначив Томенко.

Тому, на його переконання, сьогодні треба думати про те, як готувати вже ті, «великі вибори»: ухвалювати нове виборче законодавство, визначати зрозумілі правила гри і принципи домовленостей бодай в українському демократичному політичному середовищі.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути