chrome firefox opera safari iexplorer

Економити енергоносії у багатоквартирних будинках неможливо, — експерт

29 червня 2016 о 15:11

Заяви про грошові компенсації за зекономлені субсидії — популізм і закривання очей на проблеми. Таку думку в коментарі 24tv.ua висловив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

«Якби субсидії в межах країни були монетизовані, якби людям на руки видавали ці гроші, то вони б десять разів подумали, чи варто користуватися послугою гарячої води, наприклад, чи можна придбати бойлер, і відключити ту гарячу воду, яка коштує шалені гроші, у Києві — 70 гривень кубометр. Це була б реальна допомога населенню», — відзначив він.

Експерт зауважив, що не бачить жодного способу економити на опаленні людині у багатоквартирному будинку.

«Як може зекономити людина, яка живе в багатоквартирному будинку? Вона ж навіть від центрального опалення відрізатися не може. Їй ніхто це не дозволить. Крім того, це технічно може негативно вплинути на будинок. Якщо людина відріже від опалення одну з трьох кімнат, наприклад, там буде інший температурний режим. Якщо це панелька — там почнуть шви тріщати, і маса наслідків», — пояснив він.

Сергієнко відзначив, що у приватних будинках проблем з економією нема: можна вентиль поставити на батарею, або жити в одній кімнаті. А у багатоквартирному будинку це неможливо. Уряд заплющує на це очі, ніби він цього не розуміє. Тому це популістські заяви, — підсумував експерт.

Нагадаємо, віце-прем'єр-міністр Павло Розенко повідомив про намір уряду розробити систему монетизації зекономлених субсидій.

Розділи: Суспільство

19 жовтня

Інші дати
Богдан Гаврилишин
1926 – видатний український економіст. Член Римського клубу, фундатор економічного форуму в Давосі. Багаторічний директор МІМ-Женева. Засновник Міжнародного Інституту Менеджменту в Києві.
Розгорнути
Народився Сергій Васильківський
(1854, м. Ізюм Харківської обл. - 1917) - український живописець, якого називали «поетом українського малярства». А ще про нього писали: «Васильківський у живописі – це Шевченко в літературі». До речі, саме Васильківському належать одні з найвідоміших портретів Кобзаря.
Розгорнути
Народився Ігор Свєшніков
(1915, м. Київ — 1995) – археолог, доктор історичних наук. Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнені в монографії "Битва під Берестечком". Автор монографій про культури шнурової кераміки та шаровидних амфор, путівника по заповіднику "Козацькі могили".
Розгорнути