chrome firefox opera safari iexplorer

Все менше іноземців хочуть вчитися в Україні, — експерт

19 вересня 2013 о 17:48

Дедалі більше української молоді виїжджає вчитися за кордон. При цьому припливу українських вступників до українських вузів не спостерігається.

Про це у коментарі Gazeta.ua заявив директор Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

«Дипломи країн Євросоюзу часто навіть програють у якості дипломам таких вузів, як Національний університет імені Шевченка або КПІ. Утім, європейські дипломи визнають країни всього ЄС і Північної Америки. Таким чином, людина може працевлаштуватися в будь-якій успішній країні», — зазначив Полянський.

На його думку, зворотня тенденція уникнення іноземними студентами України має насторожити урядовців і керівників вищих навчальних закладів. Вони мають запроваджувати безкоштовні гранти на навчання, заохочувати кращих абітурієнтів з-за кордону.

«Можна скільки завгодно казати про підписання Україною угод щодо освіти з маленькими карликовими державами, але, вочевидь, ні європейські абітурієнти, ні абітурієнти з США не вступають до українських вишів. І їхні викладачі до нас не їдуть. Наша інтеграція до Болонського процесу у значній мірі залишилася на рівні декларацій і підписання нормативних документів. Мобільності студентів чи викладачів вона не гарантує», — наголосив освітянин.

Він зазначив, якщо така недружня до іноземців політика буде продовжена і надалі, до нас будуть приїздити лише ті, хто хоче отримати диплом за гроші. Про якість освіти, нові знання не буде й мови.

Розділи: Новини освіти

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути