chrome firefox opera safari iexplorer

Все менше іноземців хочуть вчитися в Україні, — експерт

19 вересня 2013 о 17:48

Дедалі більше української молоді виїжджає вчитися за кордон. При цьому припливу українських вступників до українських вузів не спостерігається.

Про це у коментарі Gazeta.ua заявив директор Центру освітнього моніторингу Павло Полянський.

«Дипломи країн Євросоюзу часто навіть програють у якості дипломам таких вузів, як Національний університет імені Шевченка або КПІ. Утім, європейські дипломи визнають країни всього ЄС і Північної Америки. Таким чином, людина може працевлаштуватися в будь-якій успішній країні», — зазначив Полянський.

На його думку, зворотня тенденція уникнення іноземними студентами України має насторожити урядовців і керівників вищих навчальних закладів. Вони мають запроваджувати безкоштовні гранти на навчання, заохочувати кращих абітурієнтів з-за кордону.

«Можна скільки завгодно казати про підписання Україною угод щодо освіти з маленькими карликовими державами, але, вочевидь, ні європейські абітурієнти, ні абітурієнти з США не вступають до українських вишів. І їхні викладачі до нас не їдуть. Наша інтеграція до Болонського процесу у значній мірі залишилася на рівні декларацій і підписання нормативних документів. Мобільності студентів чи викладачів вона не гарантує», — наголосив освітянин.

Він зазначив, якщо така недружня до іноземців політика буде продовжена і надалі, до нас будуть приїздити лише ті, хто хоче отримати диплом за гроші. Про якість освіти, нові знання не буде й мови.

Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути