chrome firefox opera safari iexplorer

Під Хотинською фортецею руйнується скеля

30 червня 2016 о 17:02

Хотинська фортеця із містечка Хотин у Чернівецькій області є одним із семи чудес України. Вона належить до числа найстаріших у Східній Європі фортифікаційних споруд, бо веде свій початок із X століття, а кам’яною фортеця стала ще з XIII-го.

Однак сьогодні більш як тисячолітня історія фортеці ризикує перерватися. Під дією погодних факторів, скеля, на якій стоїть фортеця, почала руйнуватися, повідомляє День.

«Вивітрювання скельної породи біля підніжжя фортеці найбільш помітне з боку річки Дністер. Воно розпочалося давно, але чомусь минулого року стало особливо інтенсивним, — коментує директор державного історико-архітектурного заповідника „Хотинська фортеця“ Єлизавета Буйновська. – Якщо ці процеси будуть розвиватися так само стрімко, це може спричинити руйнування фортеці».

Для з’ясування причин вивітрювання скельної породи та визначення необхідних запобіжних заходів, при «УкрНДІреставрація» торік було створено спеціальну робочу групу. Після проведення вишукувань у Хотині, вона мала розробити відповідну проектно-кошторисну документацію.

Попередньо її планували представити до кінця червня та за інформацією Є. Буйновської, для більш детального вивчення причин руйнації скелі у липні в Хотині планують провести нову низку фізико-хімічних та геологічних досліджень.

ВІДЕО про Хотинську фортецю можна подивитись тут.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути