У зв’язку з підвищенням вартості комунальних послуг українці звертаються в органи соціального захисту для оформлення субсидії.
Щоб отримати компенсацію, споживач має заповнити заяву та декларацію. Надати документи можна в електронному вигляді – заповнивши відповідні форми на сайті –https://subsidii.mlsp.gov.ua/.
Раніше послуга була доступна для мешканців Києва та Вінницької області, проте сьогодні скористатися онлайн-сервісом можуть споживачі всіх областей, – повідомляє domik.ua.
Як оформити субсидію онлайн
Перший крок – потрібно зайти на сайт та вибрати спосіб реєстрації – Подання документів в електронному вигляді. Потім необхідно ввести діючу електронну адресу та підтвердити «Я не робот» і натиснути Продовжити.
![zik.ua](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2016/06/publication_246314_img2d2bded382c102bbab3b783489212b35_620x0-572x581.png)
zik.ua
Другий крок – ввести код підтвердження, який буде надісланий на вказану електронну адресу. Натиснути – «Продовжити».
![zik.ua](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2016/06/publication_246314_img472dfba18be3452d92d5d6572e31ddf4_620x0-572x166.png)
zik.ua
Третій крок – варто заповнити заяву про призначення житлової субсидії. Алгоритм схожий на заповнення паперового документу. Різниця в тому, що вид субсидії не потрібно підкреслювати – на нього достатньо натиснути курсором. Варто звернути увагу, що в розділі «Відомості про ЖКП» необхідно вказати, є у вас лічильник енергоресурсу чи немає.
Після заповнення заяви треба натиснути – «Продовжити попередню реєстрацію».
![zik.ua](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2016/06/publication_246314_img509bb8c509743e073af9abea1af1a3c2.png)
zik.ua
Четвертий крок – заповніть декларацію, та натисніть «Продовжити попередню реєстрацію».
![zik.ua](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2016/06/publication_246314_img366a7aa9a9a878ad7da941567f7def6a.png)
zik.ua
П’ятий крок – після заповнення документів необхідно перевірити вказану інформацію та підтвердити правильність вказаних даних.
Система повідомить, що заява на субсидію отримана і буде розглянута. Рішення будет надіслано електронною поштою.
![zik.ua](http://ridna.ua/wp-content/uploads/2016/06/publication_246314_img67f7a5d73d6b54295ef952606b494ba4_620x0.png)
zik.ua
Оформлення субсидії онлайн має головну перевагу – непотрібно стояти в чергах чи відправляти документи поштою. Крім того, при неправильно вказаних даних система покаже, де була зроблена помилка.