chrome firefox opera safari iexplorer

Містечко Сатанів презентувало свої туристичні надбання

19 вересня 2016 о 13:57

16 вересня ініціатор акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» Микола Томенко разом з представниками ЗМІ за підтримки Народного депутата Сергія Мельника та керівника Фонду «Рідна країна» в Хмельницькій області Івана Гладуняка відвідали містечко Сатанів на Хмельниччині.

Містечко було презентоване гостям не лише як осередок історичних пам`яток минулих столітть, а й як курорт з цілющими мінеральними джерелами та сприятливим для лікування кліматом.

«Ми хочемо, щоб при слові Сатанів всі розуміли унікальне оздоровче, архітектурне місце - курорт загальноукраїнського значення», — зазначив організатор акції Микола Томенко.

Цікава назва міста, як стверджують історики, походить від слова «Сат» — велике село. За іншою версією — від римського слова «Sat an non». Археологічні знахідки (багато давньоримських монет та інших речей) дають підстави стверджувати, що місто засноване ще римлянами. За третьою версією, турецькі яничари після невдалих спроб його завоювати, назвали густу лісну околицю, поселенням «клятого місця».

Першим презентували гостям старовинний Свято-Троїцький монастир, який був заснований лаврськими монахами, які втекли із зруйнованого Батиєм Києва. Історики зазначають, що місце стало популярним після того, як на території монастиря було знайдене цілюще джерело. Згодом ченці почали лікувати хворих, яких залишали просто біля воріт монастиря. На території є печери, куди і сьогодні приходять люди з різними хворобами для молитви на камені. Особливо, як зазначає Матушка Лариса, сюди приходять лікувати ноги. Зцілені люди після одужання залищають в печері своє взуття.

x0edtip2ib0

Наступною зупинкою стала Сатанівська міська брама 15 ст., яка виконувала оборонну функцію протягом багатьох столітть.

0alejp4nigy

З другого поверху брами можна побачити синагогу, яка є однією з найстаріших у Східній Європі. Її будівля є унікакльною, оскільки збудована по оборонному типу у формі фортеці.

vekra.com.ua

 vekra.com.ua

На території містечка також знаходиться велике єврейське кладовище, на якому поховано близько 15 святих.

wsbmp88znfm

На цвинтарі археологами були виявлені надгробки 16 ст.

qz3yh0iqhag

Цікавими є позначення на плитах: якщо похоронений чоловік, то на надгробку зображували лева, якщо жінка – мінору, а якщо похована дуже мудра та шанована людина на надгробку зображували білку, яка гризе горіхи. Єврейська громада була в містечку настільки сильною, що навіть в радянські часи воно отримало офіційний статус Єврейської сільради.

Містечко Сатанів має і свій замок. Сьогодні від нього збереглись лише руїни, оскільки на місто часто нападали татари. Не дивлячись на це, на його території ведуться активні розкопки та дослідження місцевості.

rmliarna9nu

Курорт «Сатанів»

Сатанівська лікувальна вода немає аналогів – це неодноразова було доведено науковцями. Її унікальність полягає в тому, що до її складу входить також фосфор та цінні мікроелементи, які є в кістковому та головному мозку людини. Збручанська Нафтуся – так називають воду в Сатанові – має виражену протизапальну, жовчегінну та деінтоксикаційну дію.

obunigfipaw

Вода також є особливою, оскільки народжується в чистих екологічних умовах заповыдника Медобори. Для поліпшення загального самопочуття також посприяє унікальний мікроклімат та природа – в лісах та парках навколо містечка росте безліч видів різних дерев.

uateka.com

 uateka.com

Також слід відмітити, що курорт постійно розвивається і створює нові заклади для відпочинку та лікування. Сьогодні в місті розвивається проект нового зразка – санаторій, який буде оснащений новітніми технологіями та високваліфікованими спеціалістами.

arden-palace.com.ua

 arden-palace.com.ua

Нагадаємо, що на сьогоднішній день Сатанів вже набрав більше 4 з половиною тис голосів.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути