chrome firefox opera safari iexplorer

Лишився місяць для голосування за 7 найкращих історичних міст і містечок

07 жовтня 2016 о 09:30

Як відомо, до 7 листопада включно на офіційному сайті акції «7 чудес України» триватиме Інтернет-голосування за найкращі історичні міста та містечка.

Паралельно відбуватиметься анкетування експертів, адже переможці акції традиційно визначатимуться за результатами Інтернет-голосування та опитування експертів (50/50).

А офіційне оголошення переможців всеукраїнської акції «7 чудес України: історичні міста та містечка» відбудеться в День української писемності та мови, 9 листопада, — нагадує ініціатор акції «7 чудес України», голова Оргкомітету Микола Томенко.

Церемонія нагородження переможців акції відбудеться у Києві, на території Києво-Печерської лаври, яка увійшла до 7 історико-архітектурних чудес України.

За місяць до завершення голосування, топ-10 історичних містечок за Інтернет-голосуванням виглядає так:

  • Хуст (Закарпатська обл.)
  • Біла Церква (Київщина)
  • Галич (Івано-Франківська обл.)
  • Диканька (Полтавська обл.)
  • Канів (Черкаська обл.)
  • Ніжин (Чернігівська обл.)
  • Бердянськ (Запорізька обл.)
  • Святогірськ (Донецька обл.)
  • Теребовля (Тернопільська обл.)
  • Жовква (Львівська обл.)

Вже презентували свої історичні надбання для журналістів такі міста: Бердичів, Ніжин, Бердянськ, Жовква, Біла Церква, Хуст, Сатанів, Канів, Теребовля і сьогодні — Галич. На черзі – прес-тур у Диканьку.

Як відомо, спочатку планувалося оголосити переможців акції 27 вересня, в День туризму. Проте, у зв’язку зі зверненнями місцевих громад міст-учасників фіналу цієї акції, які не встигали представити журналістам та громадськості свої міста під час прес-турів, Оргкомітетом було ухвалене рішення відтермінувати оголошення переможців до листопада.

«Рідна країна»

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути