chrome firefox opera safari iexplorer

У козацькому храмі в Чернігові монтують розкішний дерев'яний іконостас на 40 ікон

25 листопада 2016 о 13:28

У Катерининській церкві міста Чернігова — козацькому храмі XVII-XVIII століть — монтується розкішний дерев'яний іконостас.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Планується якнайшвидше, за тиждень, змонтувати весь іконостас. У храм завезено вже 98% його складових. Є у нас також ікони, і зараз ідуть підготовчі роботи до їх монтування», — розповів настоятель храму отець Роман.

За його словами, новий іконостас буде вже п'ятим за всю історію церкви. Він матиме три яруси, 12 м у ширину і стільки ж у висоту. Ще 2 м угору додасть центральний хрест.

Різьблені частини іконостасу виготовили майстри з Рівненщини, а розписані в стилі бароко ікони привезли із Луцька.

Іконостас налічуватиме 40 ікон, у тому числі, образи святої великомучениці Катерини та останнього кошового отамана Запорозької Січі Петра Калнишевського. Найбільшою буде ікона Покрови пресвятої Богородиці.

Закінчити основні монтажні роботи майстри планують до кінця поточного тижня. Потім нададуть іконостасу кольору слонової кістки й позолотять різьбу.

Освячення іконостасу заплановане на 7 грудня — День пам'яті святої вмч Катерини. Очікується, що участь у церемонії візьме Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Катерининська церква у Чернігові є найвизначнішою в Україні пам’яткою стилю українського (козацького) відродження ХVІІ-ХVІІІ ст., що збереглася в автентичному вигляді. Її збудували на честь героїзму козаків Чернігівського полку, проявленого під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням полковника Якова Лизогуба. Освятили храм у 1715 році.

У радянські роки і вже в незалежній Україні у церкві розміщувався музей декоративно-ужиткового мистецтва. Після передачі храму релігійній громаді УПЦ Київського патріархату (в липні 2006 року) прихильники Московського розгорнули під її стінами так званий «похідний храм». Вони заблокували церкву і цілий рік нікого туди не пускали. Протистояння, супроводжуване судами, пожежами, різними акціями під пам'яткою тривало до Революції Гідності. В лютому 2014 року «похідний храм» був нарешті прибраний з заповідної території під тиском хлопців у балаклавах.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути