chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві проходить Всеукраїнське трієнале художнього текстилю

03 листопада 2016 о 10:46

«З вірою в себе». Такий девіз V Всеукраїнського трієнале художнього текстилю, який нині експонується у виставкових залах Національної спілки художників України.

 

Довгий час український сучасний текстиль перебував у тіні «великого» мистецтва. Художники мріяли про окремий проект. Відчуття великого потенціалу і бажання показати свої здобутки об’єднало найкращих митців країни. Отож, І Всеукраїнське трієнале художнього текстилю відбулося у 2004 році та стало яскравою подією в культурному житті, пише Україна молода.

Сьогодні художній текстиль — це гобелен (класичний та експериментальний), розпис на тканині, колаж, аплікація, печворк, вибійка, повсть, абакан, асамбляж, м’яка скульптура, ручний папір та різноманітні авторські техніки і сучасні технології.

За півтора десятка років Всеукраїнське трієнале художнього текстилю об’єднало митців, які є дуже різними, кожен унікальний, кожен талановитий, кожен має свою творчу долю та свій пізнаваний характер.

«Один раз на три роки українські художники показують своє розуміння, куди і як рухаються митці з текстилю в своїх пошуках та напрацюваннях, — говорить художниця Оксана Цюпа. — Я втішена, що з текстилем працюють не тільки знані, відомі, а й молоді, яким цікаве не тільки традиційне ткацтво, а й експерименти з фактурами, техніками, площинами».

На цьогорічній виставці багато робіт, пов’язаних з Україною — як Батьківщиною; приналежність до неї митців — як частина себе.

Основний лейтмотив творів — наша земля як місце сили і держави. Усього представлено творчість понад 100 авторів з усієї України.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути